RUKOMETAŠI HERCEGOVINE SLAVILI U SREDNJOBANATSKOM DERBIJU

0 1.268

RK VOJVODA STEPA – RK HERCEGOVINA (Sečanj) 27:30 (12:17)
Voljom žreba, na otvaranju rukometnog šampionata 2021/22 Prve lige Vojvodine, u dvorani “Dušan Silni” u Srpskoj Crnji gledali smo Severnobanatski derbi.
Novajlija u ligi, ekipa Vojvode Stepe dočekala je u okviru 1. kola rukometaše Hercegovine iz Sečnja. Gostujući sastav, odlično je otvorio utakmicu dostigavši u 25. minutu čitavih devet golova prednosti, kada je semafor beležio rezultat 7:16. Nakon toga, usledilo je veliko opuštanje rukometaša Hercegovine, što je dovelo do činjenice da je domaća ekipa u drugom poluvremenu, u par navrata stizala do samo tri gola zaostatka, ali nisu uspevali da učine ništa više od toga.
Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe bio je Vukoje Stefan sa deset postignutih pogodaka, dok je u domaćem timu Goran Zukić postigao devet.
Utakmica je od početka bila izuzetno teška. Protivnik je bio jak i koncentrisan da pobedi. Mi smo bili oslabljeni neigranjem našeg prvog golmana i dva igrača koji nisu potpuno oporavljeni nakon Korone. Zadovoljni smo našom igrom, ali nadamo se da će biti još bolje u nastavku prvenstva i da ćemo sačuvati status prvoligaša. U narednom kolu igramo ponovo kući, ovog puta sa ekipom Jabuke i nadamo se da ćemo na toj utakmici upisati prvu pobedu. – izjavio je nakon utakmice kapiten domaće ekipe, Milan Vujović.
Mnogo bolje raspoložen sa druge strane, bio je trener gostujućeg sastava Darko Ivković, koji je za naš portal izjavio sledeće.
U najavi utakmice rekao sam da je ovo utakmica koju igramo protiv ekipe koja je tek ušla u naš rang, ali i ekipe kojoj je veliki broj igrača igrao u višim rangovima takmičenja. Mi smo dobro otvorili utakmicu, poveli da devet razlike, međutim znao sam da to neće ići baš tako lako do kraja, što se i pokazalo u drugom poluvremenu. Ekipa Stepe je popravila svoju igru u fazi odbrane i napravila nam dosta problema. U narednom kolu sastajemo se sa Novim Bečejom, koji je u naš rang došao iz Super B lige. Dobro poznajemo tu ekipu. Očekujemo još jedan težak i neizvestan duel. – rekao je Darko Ivković, trener ekipe iz Sečnja.
Izvor: Sportski.rs