Skandalozno suđenje

0 1.563

Utakmica trećeg kola DRLS između domaćeg Radničkog i gostiju iz Beočina je bio duel pun preokreta i neizvesnosti, a na kraju i prave drame.

Radnicki-Cement-01

Loše su domaći počeli ovaj meč, pa je  u 7. minutu gost iz Beočina u prednosti od dva gola. Posle tam-auta domaćeg tima dolazi do brzog izjednačenja, a kako vreme odmiče domaći lagano prelaze u vođstvo koje konstantno raste, pa je na poluvremenu 17:11.

Posebna priča su gopođice koje dele pravdu na ovom meču,  Koleski Jelena i Žilevski Vesna. Dotične prave veliki broj grečaka,  tako da i ako oba tima igraju fer i sportski nervoza je prisutna.

Nastavak susreta je doneo igru gol za gol, pa je u 42. minutu rezultat 26:19 za domaće. Verovatno su igrači Radničkog pomislili da su dobili ovaj duel i u narednih 10 minuta su promašili 3 zicera i sedmerac,  pa gosti prilaze na 27:26. Dramatično je bilo u poslednjih 8 minuta. Gosti uspevaju po prvi put da povedu na meču u 58. minutu nakon 15 sekundi domaći poravnavaju i uspešno se brane, ali promašuju šut za pobedu.  Ipak,  uspevaju da se odbrane, pa je na kraju nerešeno 32:32.

-„Nismo uspeli da održimo nivo igre iz prvog dela već se na početku drugog poluvremena videlo opuštanje u nasoj ekipi. Imali smo katastrofalnih 10 minuta u kojima jesmo imali igru, ali nismo realizovali šanse i na kraju smo sretno izvukli bod. Sudije nisu uticale na rezultat, jer su grešile obostrano, ali ovakav nivo suđenja u ovom rangu je skandalozan“ – izjavio je Darko Ivković, trener rukometnog kluba „Radnički“.