U Krajišniku pukla lopta

0 1.120

Nesvakidašnja situacija se desila u nedelju 21.11. na stadionu FK Krajine u Krajišniku.
Naime u jednom delu meča je pukla lopta ali to je manje bitno jer je pukla i petarda tj. domaća Krajina je pobedila goste iz Bašaida rezultatom 5:1.
Mogao je rezultat biti čak i duplo veći ali u svakom slučaju gledaoci su otišli kućama i te kako zadovoljni.
Sa imperativom pobede su domaini ušli u meč i pobedom ga završili čime su zaokružili jesenji deo takmičarskog dela u PFL Zrenjanin na čijoj tabeli sada zauzimaju 9. poziciju sa 20 bodova.
Samo 7 minuta je trebalo Danku Stojakoviću da načne goste i pokaže veliki želju za pobedom na današnjoj utakmici. U 12. minutu gosti poravnavaju rezultat na 1:1 i ispostaviće se da je to bilo sve bitno od njih u meču.
Da je gladan golova pred domaćom publikom, Stojaković opet pokazuje u 18. i 40. minutu meča. Osim het-trika u prvom poluvremnu imao je još nekoliko stopostotnih šansi koje su na žalost ostale neralizovane.
Rezultat prvog dela utakmice je bio 3:1.
Drugo poluvreme je bilo prava agonija za Vojvodinu jer je Krajina bukvalno kampovala na njihovoj polovini terena i iz kontri preko dugih lopti im zadavala velike muke. U 54. minutu mlađani Luka Dmitrov postiže gol za 4:1, a zatim pogodak upisuje na svoje ime u 71. minutu i David Grahovac kojim postavlja konačan rezultat 5:1 za Krajinu protiv Vojvodine iz Bašaida.
Ceo tim domaćih je pružio odličnu partiju i bilo bi nepravedno bilo koga isticati kao pojedinca ali to je upravo ono što je smisao klupskog fudbala. Jedinstvo i sloga.
Današnja igra Krajine nas je vratila u neke ranije perfektne partije što je najviše obradovalo navijače kluba koji su strpljivo čekali da se ova mlada ekipa uigra i da rezultati počnu dolaziti.
Upravo sa ovom konstatacijom možemo zaokružiti ovaj jesenji deo prvenstva i poželeti im da ovako nastave i u drugom delu.
Mora se čestitati upravi kluba i treneru Milivojeviću na odlučnosti da sačuvaju obraz ekipe u ovim teškim vremenima. Upravo su to i odradili u godini kada klub Krajina slavi svoj 75. rođendan. Poželećemo im bar još 75 godina uspeha.
Neka vam je srećan jubilej momci. Uživajte jer ste to zaslužili. Napred Krajina!!!
Tekst i slike: Srđan Karanović