ZAPISNIK SA 53. POKRAJINSKE SMOTRE RECITATORA

0 617

Organizatori smotre: Savez amatera Vojvodine i Obrazovno- kulturni centar Sečanj
Pokrovitelji smotre: Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama, Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice, Opština Sečanj
UČESNICI SMOTRE SU IZ SLEDEĆIH ZONA :
1. Subotica ( 7+10+7) 24
2. Bač ( 10+10+12) 32
3. Sremska Mitrovica ( 11+13+12) 36
4. Čoka ( 10+9+8) 27
5. Kovin ( 7+8+4) 19
Svega : ( 45+50+43) 138

MESTO ODRŽAVANJA 53. POKRAJINSKE SMOTRE „PESNIČE NARODA MOG“: SEČANJ , DOM KULTURE
U revijalnom programu učestvovali su članovi KUD-a „Vlado Tomanović“ iz Sečnja (mlađi, srednji i stariji uzrast).

DATUM ODRŽAVANJA: 21.,22. i 23. april 2023.
Broj prijavljenih recitatora ……………………………………………………. 138
Broj prisutnih recitatora ……………………………………………………… 134

SASTAV ŽIRIJA :
Predrag Momčilović, glumac i profesor na AUNS – predsednik žirija
Ana Leskovac, glumica
Agneš Rafai Telečki, glumica i stručni saradnik na AUNS
Amalija Kovač, glumica i novinarka
Danijela Radu, profesorica

Pozdravnu reč domaćina uputila je direktorica Obrazovno kulturnog centra Sečanj, Branislavka Rudan.
Smotru je otvorio Savo Mučibabić – sekretar Saveza umetničkog stvaralaštva amatera Vojvodine.
Prvog dana 21.04.2023. nastupalo je 45 recitatora mlađeg uzrasta , dva recitatora srednjeg uzrasta i jedan recitator starijeg uzrasta.

Zlatne diplome dobili su:
MLAĐI UZRAST
Bugar Roman OŠ „dr Aleksandar Sabovljev“ Ečka
Bunčić Milica OŠ „Moša Pijade“Gudurica
Vladisavljević Jovan OŠ „Triva Vitasović Lebarnik“ Laćarak
Vučković Lenka Dramsko-recitatorski studio-Kulturni centar Vrbas
Gajić Vanja OŠ „Dušan Jerković Uča“ Šimanovci
Ivetić Anđela OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Srpski Krstur
Janjić Andrija OŠ „Miroslav Mika Antić“ Novi Sad
Jaraković Marija OŠ „Boško Palkovljević Pinki“ Stara Pazova
Jovanić Dragan OŠ „Ivo Lola Ribar“ Novi Kozarci
Jovanović Relja OŠ „Jan Čajak“ Bački Petrovac
Milanko Nikolija OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Subotica
Radeka Mila OŠ „Dositej Obradović“ Plandište
Ramač Marija KUD „Taras Ševčenko“ Đurđevo
Ramač Milena Dom kulture Ruski Krstur
Samardžić Lazar OŠ „Šandor Petefi“ Senta
Skorupan Milica OŠ „Boško Palkovljević Pinki“ Stara Pazova
Tonković Emilia OŠ „Ivan Milutinović“ Subotica
Trbojević Ana OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sr. Mitrovica
Farkaš Franciška OŠ „Adi Endre“ Mali Iđoš
Holo Olga OŠ „Jožef Atila“ Kupusina
Plasman na Republičku smotru u kategoriji MLAĐI uzrast :
Bunčić Milica OŠ „Moša Pijade“Gudurica
Gajić Vanja OŠ „Dušan Jerković Uča“Šimanovci
Jaraković Marija OŠ „Boško Palkovljević Pinki“ Stara Pazova
Jovanić Dragan OŠ „Ivo Lola Ribar“ Novi Kozarci
Jovanović Relja OŠ „Jan Čajak“ Bački Petrovac
Milanko Nikolija OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Subotica
Skorupan Milica OŠ „Boško Palkovljević Pinki“Stara Pazova
Tonković Emilia OŠ „Ivan Milutinović“ Subotica
Trbojević Ana OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sr. Mitrovica

Drugog dana 22.04.2023. nastupalo je 45 recitatora srednjeg uzrasta .
Zlatne diplome dobili su:
SREDNJI UZRAST
Antić Dušan OŠ „Petar Petrović NJegoš“ Zrenjanin
Baštovanov Milana OŠ „dr Đorđe Joanović“ Novo Miloševo
Beara LJiljana OŠ „Jovan Popović“ Sr. Mitrovica
Božir Diana OŠ „Šamu Mihalj“ Bečej
Vilov Višnja OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Subotica
Jašo Mia OŠ „Heroj Janko Čmelik“ Stara Pazova
Krunić Elena OŠ „Petar Kočić“ Inđija
Majera Mia OŠ „Jan Čajak“ Bački Petrovac
Majera Milan OŠ „Jan Čajak“ Bački Petrovac
Matić Matija OŠ „Slavko Rodić“ Lazarevo
Matić Mia OŠ „Dušan Jerković“ Ruma
Milosavljević Hana OŠ „Jovan Popović“ Sr. Mitrovica
Molnar Ivan KUD „Taras Ševčenko“ Đurđevo
Seleš Gerge Maćaš OŠ „Stevan Sremac“ Senta
Simendić David OŠ „Heroj Janko Čmelik“ Stara Pazova
Terzić Teodora OŠ „Jovan Dučić“ Klek
Tošić Ognjen OŠ „Dušan Radović“ Novi Sad
Hrk Milan OŠ „Mlada pokolenja“ Kovačica
Huđik Sara OŠ „Petefi Brigada“ Kula
Plasman na Republičku smotru u kategoriji SREDNJI uzrast :
Baštovanov Milana OŠ „dr Đorđe Joanović“ Novo Miloševo
Krunić Elena OŠ „Petar Kočić“ Inđija
Majera Mija OŠ „Jan Čajak“ Bački Petrovac
Matić Matija OŠ „Slavko Rodić“ Lazarevo
Matić Mia OŠ „Dušan Jerković“ Ruma
Seleš Gerge Maćaš OŠ „Stevan Sremac“ Senta
Terzić Teodora OŠ „Jovan Dučić“ Klek
Tošić Ognjen OŠ „Dušan Radović“ Novi Sad
Hrk Milan OŠ „Mlada pokolenja“ Kovačica

Trećeg dana smotre 23.04.2023. nastupilo je 42 recitatora starijeg uzrasta .
Dobitnici zlatne diplome :
STARIJI UZRAST
Aničić Srna Gimnazija „Sava Šumanović“ Šid
Blatnjicki Lea TŠ „Mileva Marić-Ajnšajn“Novi Sad
Borović Nađa Gimnazija „Stevan Puzić“ Ruma
Vajsenburger Iva Srednja ekonomska škola Sombor
Vasiljević Tatjana Gimnazija „Uroš Predić“ Pančevo
Knežević LJiljana Kulturni centar Kula
Konjević Elena Medicinska škola „Draginja Nikšić“ Sr. Mitrovica
Majinski Jovana Srednja Škola Novi Bečej
Meandžija Nađa Gimnazija „Svetozar Marković“ Subotica
Nikolić Sara Kulturni centar Kula
Novta Valentina Dom kulture Ruski Krstur
Pajković Anđela Gimnazija „Žarko Zrenjanin“ Vrbas
Predović Natalija Dramsko-recitatorski studio-Kulturni centar Vrbas
Psodorov Sonja SSŠ „Miloš Crnjanski“ Kikinda
Relić Anđela Kreativni studio i teatar „Gartel“ Sr. Mitrovica
Simendić Andrej KUD “ Heroj Janko Čmelik“ Stara Pazova
Tubić Anja Gimnazija „Stevan Puzić“ Ruma
Huska Ivan Zavod za kulturu Vojvođanskih Hrvata Subotica
Šeregelj Irina – DUSŠ „Angelina Kojić-Gina“ Zrenjanin
Plasman na Republičku smotru u kategoriji STARIJI uzrast :
Borović Nađa Gimnazija „Stevan Puzić“ Ruma
Vajsenburger Iva Srednja ekonomska škola Sombor
Vasiljević Tatjana Gimnazija „Uroš Predić“ Pančevo
Knežević LJiljana Kulturni centar Kula
Meandžija Nađa Gimnazija „Svetozar Marković“ Subotica
Nikolić Sara Kulturni centar Kula
Psodorov Sonja SSŠ „Miloš Crnjanski“ Kikinda
Simendić Andrej KUD “ Heroj Janko Čmelik“ Stara Pazova
Šeregelj Irina DUSŠ „Angelina Kojić-Gina“ Zrenjanin

Dobijte obaveštenja u realnom vremenu odmah nakon objavljivanja nove vesti.

Možda vam se sviđa i
Ostavi komentar

Vaša email adresa neće nigde biti prikazana