Zaslužena pobeda Rohama

0 1.234

Fudbaleri FK Roham iz Nove Crnje u 19. kolu MFL Kikinda-Žitište, na doma?em terenu su pobedili ekipu FK Radni?ki iz Jaše Tomi?a, rezultatom 2:1. Fudbaleri doma?ih utakmicu su po?eli malo uspavano kao i na prethodnoj utakmici, kod ku?e i gosti su poveli ve? u 5. minutu sa udarcem iz daljine. Ali gosti nisu mogli dugo da se raduju vo?stvu, jer je Salkai u 13. minutu izjedna?io rezultat udarcem sa 16 metara. Posle postignutog gola doma?i nisu imali baš previše šansi, a ni gosti baš nisu preterali u šansama, ali su ipak imali dve veoma dobre šanse iz kontre, koje nisu iskoristili. Sa druge strane u finišu prvog poluvremena sudija je poništio Vaštagov gol, navodno zbog ofsajda. U drugom poluvremenu sasvim druga slika, doma?i su od po?etka drugog dela igre po?eli da re?aju šanse, Vaštagov udarac sa gol linije su izbacili odbrambeni igra?i Radni?kog. U 65. minutu Vargu je u šesnaestercu oborio igra? gostiju i sudija je svirao jedanaesterac za doma?e, a Varga nije oklevao i savladao je golmana Radni?kog za vo?stvo od 2:1. Posle gola Fazekaš je imao odli?nu šansu koju nije iskoristio, pa redom su se ispromašivali, Hodi, Vaštag, Sila?i, Nerer i ostali. Dakle rezultat na kraju mogao da bude i mnogo ubedljiviji, a gosti do kraja utamkmice nisu imali skoro nijednu bolju priliku za izjedna?enje. Dakle Roham je više nego zasluženo osvojio sva 3 boda protiv do ovog kola ?etvrte ekipe na tabeli. U slede?em kolu Novocrnjani gostuju u Me?i, ekipi FK Proleter.