Boris Mates igrač utakmice

0 954

U 20. kolu DRSL “SEVER” rukometni klub “Radnički” na svom terenu igrao protiv RK “Dalmatinac” iz Riđice.
U prvih nekoliko minuta igre, posle dva promašaja Rikalo Danila ekipa Dalmatinca se ponadala da bi mogla da osvoji bodove u gostima. Ubrzo se domaća ekipa pokreće, svojom igrom dominira na terenu i sve nade o eventualnom osvajanju bodova u gostima padaju u vodu. Odolevali su gosti do 12. minuta igre silovitim napadima domaćina ali zahvaljujući Mates Borisu na golu Radničkog i njegovim odličnim odbranama razlika u golovima se iz minuta u minut povećava. Na poluvremenu rezultat 22:12.
U drugom poluvremenu ekipa Radničkog nastavlja sa dobrom igrom a posle povrede Kalapiš Damira trener Grahovac daje šansu mladom Gađanski Luki koji na utakmici postiže dva gola. Utakmica završena rezultatom 39:31.
Svojom odličnom igrom i sa 18 zabeleženih odbrana Boris Mates je igrač utakmice.