Druženje za primer

0 882

Malo fudbala, više druženja.
Od kako je aktuelan granični prelaz Jaša Tomić – Fenj iz godine u godinu su značajni i susreti meštana pograničnih mesta, koji za cilj imaju upoznavanje i sklapanje novih prijateljstava. Sve je više zvaničnih susreta na nivou lokalne samouprave, pa i same mesne zajednice, ali sve je više i susreta pojedinaca koji zbog svojih redovnih druženja već poprimaju tradicionalni karakter. Jedno od takvih druženja koje traje već nekoliko godina je “januarsko druženje” meštana Fenja i Jaše Tomić. Svake godine se 3. januara u Jaši, u hali sportova organizuje utakmica u malom fudbalu i naravno druženje. Inicijator i organizator ovog druženja iz Fenja je Sorin Ogodescu dok iz Jaše Tomić ima više ljudi koji svojim angažovanjem doprinose da ovaj vid druženja postane tradicija.
U prijateljskoj utakmici u malom fudbalu više sreće, izdržljivosti, ali i znanja imala je ekipa iz Fenja pobedivši ekipu iz Jaše ubedljivim rezultatom 8:1. Rezultat nije bio bitan, ali se jasno videlo na licima gostiju koliko prija pobeda. Igralo se tri puta po dvadeset minuta, što se pokazalo kao previše za veterane, bar naše ekipe. Snage su u prvom delu utakmice bile izjednačene što i govori sam rezultat od 0:0. Drugi deo, nešto bolji što se tiče igre i propuštenih šansi oba tima. Prvi gol postignut je u šestom minutu od strane ekipe iz Fenja, a posle desetak minuta izjednačenje i vrlo brzo ponovo gol gostiju, pa je drugi deo završen rezultatom 1:2. Treći deo, fijasko za domaće igrače. Gosti kao furija razbijaju odbranu domaće ekipe i postižu gol za golom. Utakmica je završena realnim rezultatom od 1:8 u korist ekipe iz Fenja.
Posle utakmice druženje se nastavilo u hali. Spremljen je odličan lovački paprikaš a za dobro raspoloženje organizatori su obezbedili “živu” muziku.
Ovo, predivno druženje na kome je kružila samo pozitivna energija, smeh i pesma, nesumnjivo je dobar primer kako negovati dobrosusedske odnose i stvarati nova prijateljstva.