Fijasko Borca u Jaša Tomiću

0 1.513

FK „Radnički″ Jaša Tomić – FK „Borac“ Aleksandrovo 4:0 (1:0)
Radnicki-Borac - 003
Utakmica 12. kola Područne fudbalske lige Zrenjanin odigrana u nedelju, 9. novembra 2014. godine između domaće ekipe Radničkog i ekipe Borca iz Aleksandrova pred oko 250 gledalaca.

FK „Radnički“ Jaša Tomić
Savkov Dalibor, Raič Miloš, Grujić Bojan, Džakula Branislav, Rogan Miro, Uljarević Nikola, Slavković Jovan, Pejin Marko, Ferenčak Karlo, Praštalo Saša i Stojanovski Aleksandar.
Na klupi: Latinkić Aleksandar, Trikić Siniša, Uljarević Dalibor, Damjanov Đorđe i Radivoj Nikola.

FK „Borac“ Aleksandrovo
Medić Duško, Kovačević Svetozar, Opačić Zoran, Opačić Dragan, Grujić Goran, Stepanović Bojan, Todorov Milan, Samulov Branislav, Zečević Vladimir, Brakus Vladimir i Jankov Nenad.
Na klupi: Gajinov Stevica, Samulov Miloš, Cucić Branislav i Medić Miloš.

Delegat FSV: Mitrović Milan iz Banatskog Despotovca
Glavni sudija: Stošić Aleksandar iz Zrenjanina
Prvi pomoćnik: Gavrić Nikola iz Stajićeva
Drugi pomoćnik: Galić Predrag iz Ečke

Radnicki-Borac - 101Prvi minuti utakmice nagoveštavaju da je gostujuća ekipa došla sa namerom da pobedi i osvoji važne bodove koji obezbeđuju siguran plasman na sredini tabele i dobru osnovu za početak drugog dela prvenstva. Zahvaljujući dobroj odbrani, a posebno golmanu Savkovu planovi Borca su ostali samo na želji.

Početak utakmice i sve do 25. minuta kada gol za Radnički postiže Slavković pripao je ekipi Borca. Ni gol nije uspeo da uzdrma goste koji samo nisu imali sreću u završnicama, te se na odmor odlazi rezultatom 1:0 za domaćina.

Po igri u prvom delu utakmice za očekivanje je bilo da će biti još golova i to sa obe strane, ali prvi napad domaćih u drugom poluvremenu i pogodak Ferenčaka u 46. minutu to demantuje. Na terenu je to ponovo ona prava ekipa Radničkog i igra na koju su navijači navikli. Domaćini u potpunosti preuzimaju inicijativu i dominiraju na terenu dok su gosti totalno uzdrmani primljenim drugim golom. U nastavku se igra pretežno odvija na gostujućoj polovini terene i pred golom golmana Medića. Treći gol za Radnički u 51. minutu postiže Pejin a četvrti za konačnih 4:0 u 75. minutu postiže Stojanovski.

Igra Radničkog u drugom poluvremenu, kako u odbrani, tako i u napadu je ta koja koja klubu obezbeđuje ne samo siguran opstanak u ligi nego mnogo, mnogo više.

Sa ovom pobedom Radnički na tabeli zauzima deseto mesto sa osvojenih 17 bodova. Do kraja ovog dela sezone ostalo je da se odigra još dva kola. Narednu utakmicu Radnički u gostima igra protiv Kikinde, a poslednju na svom terenu dočekuje ekipu Omladinca iz Ravnog Topolovca.