Hercegovina nadigrala Mladost

0 1.443

Nisu rukometaši sečanjske Hercegovine dozvolili nikakvo iznenađenje na svom parketu u 14. kolu PRLS.

Ekipa Mladosti iz Vršca je došla u najjačem sastavu, jer su im bodovi bili preko potrebni za opstanak ali bez uspeha. Odbrana kojom sa gola komanduje kapiten Novaković sjajno funkcioniše a kontranapadi se ređaju kao na traci te domaći stiču plus 3 u uvodnim minutama meča. Ni jednog momenta gosti nisu uspeli da rezultatski priđu domaćinu a u 25. minutu je visokih 16:10 za Hercegovinu. U samoj završnici prvog dela trener Ivković šalje na parket mlade igrače Šukića, Meljanca i Čorliju, te gosti uspevaju da spuste razliku na pristojnih 18:14 što je i rezultat prvog poluvremena.

Sve što je viđeno u nastavku se može nazvati rutinom, jer tokom ovog dela utakmice prednost Hercegovine raste i do velikih plus 6. Bez obzira na borbenost vrščana kvalitet je na strani Hercegovine koja dobija ovaj susret rezultatom 31:26.

Pored već standardnih Komara i Popare šansu na ovoj utakmici su dobili i ostali mladi igrači potekli iz sečanjske rukometne škole Sukić, Čorlija, Sovrlić i Meljanac.

Strelci za Hercegovinu:

Sebastijanov 9, Andrijašević 6, Zubac 5, Miladinov 4, Komar 3, Milošević 3 i Sukić 1.

Ovom pobedom Hercegovina je izbila na treću poziciju PRLS koju deli sa ekipom Jedinstva iz Novog Bečeja.

Posle utakmice smo porazgovarali sa Igorom Dendom, predsednikom rukometnog kluba “Hercegovina”.

Prva dva kola u prolećnom delu sezone i dve pobede.

Da, krenuli smo dobro ali sve zahvaljujući dobrom i stručnom radu, uz izutetnu drugarsku atmosferu. Uspeli smo da spojimo mlade, vredne, iskusne i jednostavno se nameću dobri rezultati.

Hercegovina je odlično startovala u prolećnom delu sezone. Koji su planovi kluba?

Afirmacijom mladih uz podršku starih i iskusnih plan nam je gornji deo tabele.

Ima li i koji su problemi sa kojima se trenutno klub suočava?

Ovo je izuzetno skupo takmičenje. Previše troškova za prevoz na treninge i utakmice, bez sopstvenog prevoza prinuđeni smo da koristimo sopstvena vozila.

Ima li razumevanje i podrška od strane opštine?

Da nije podrške opštine ugasili bi sport u Sečnju a ne samo rukomet. Imamo i veliku podršku Sportskog saveza opštine Sečanj.