Hercegovina pobedila Jabuku

0 633

U 14. kolu PRLS Hercegovina je ugostila ekipu Jabuke iz istoimenog mesta. Dve ekipe koje se odlično poznaju, veliki rivali na terenu.
U prvom delu viđen je u potpunosti izjednačen susret. Ekipe se nekoliko puta smenju u vođstvu. Rezultat sa kojim se otišlo na odmor nerešeno 13:13.
U drugom delu susreta ekipa domaćina dobrom igrom u odbrani u dva navrata stiče prednost od 4 gola razlike. Samo zahvaljujući fenomenalnom golmanu Jabuke Mitanovskom susret u tim momentima nije rešen. U 42. minutu golman gostiju brani 2 zicera igračima domaćih Terziću i Popoviću, a u 47.minutu opet je na sceni Mitanovski koji skida zicer Zubcu. Vratila se ekipa Jabuke potpuno u meč čak su i poveli u 57. minutu. Nekoliko dobrih minuta u odbrani Hercegovine i dva laka gola iz polukontri, u zadnji minut ulazi se rezultatom 29:28 za Hercegovinu. Na 10 sekundi pre kraja igrač domaćih Terzić pravi faul nad napadačem Jabuke Brzevskim. Brzevski nesportski reaguje i verbalno napada Terzića. Stvorila se velika gužva. Uspeli su treneri Ivković i Dresler da razdvoje i smire svoje igrače. Epilog incidenta isključeni su Terzić i Brzevski a lopta je u posedu gostiju. Nisu gosti uspeli da za 10 sekundi postignu pogodak te Hercegovina dobija ovaj meč retultatom 29:28.
Kod domaćih najefikasniji Sebastijanov 8 golova a kod gostiju Brzevski 12 golova.
U sledećem kolu Hercegovina gostuje ekipi Slavije iz Novog Sada.