Hercegovina poražena na svom terenu

1.809

Lider PRLS i novi super ligaš ekipa Sivca gostovala je ekipi sečanjske Hercegovine u 21. kolu ovog takmičenja.
Obe ekipe bez imperativa rezultata, sivčani su obezbedili titulu a sečanjci plasman u sredinu tabele. Međutim, sportski motiv je kod oba tima bio veoma izražen na ovom meču. Gosti od starta meča pokazuju kvalitet, igraju odlično u odbrani a levo krilo Čabai iz kontranapada ima odličnu realizaciju, pa je u 8. minutu 2:6 za sivčane. Promena u odbrani Hercegovine donosi i promenu na terenu. Šešlija na poziciji prednjeg igrača u odbrani 5-1 stiže da zatvori sve prilaze svim golu a kapiten Novaković na golu konačno brani na svom nivou, pa Sivac na odmor odlazi sa minimalnom prednošću 13:14.
U nastavku meča velika borba dva tima, u više navrata su gosti uspevali da se odlepe na pristojnih 2-3 gola razlike, ali Sebastijanov, Miladinov i Zubac svojim golovima vraćaju domaće u igru. U poslednjem minute, pri nerešenom rezultatu sudije isključuju igrača domaćih Pungula, to sivčani koriste i postižu pogodak. Ostalo je 40 sekundi do kraja, šut Zubca brani golman gostiju Bogojević i sivčani dobijaju ovaj duel rezultatom 26:27.
-“Pred ovaj duel bili smo oslabljeni neigranjem Miloševića i Komara i to nam je napravilo problem u odbrani. Nakon zarađenog drugog isključenja Meljanca nismo ni njega koristili u odbrani što su fizički dominantni gosti koristili. Moji momci su dali sve od sebe da neporaženi napustimo parket, ali to večeras nije bilo dovoljno. Čestitam ekipi Sivca na osvojenim bodovima i plasmanu u viši rang takmičenja” izjavio je za NMR Info Darko Ivković trener RK Hercegovine.
Hercegovina u poslednjem kolu gostuje ekipi Jabuke iz istoimenog mesta.