Кикинда наставила победнички низ

0 956

Херцеговина Сечањ – Кикинда Гриндекс 22:25 (13:12)

hercegovina-kikinda

3. коло Прве лиге Север, недеља, 09.10.2016., Јаша Томић, хала Спортова, гледалаца: 300, судије: Дарко Грубачки (Зрењанин) / Душан Војводић (Нови Сад), делегат: Жељко Голубовић (Нови Сад), искључења: Херцеговина 8 мин, Кикинда Гриндекс 16 мин, седмерци: Херцеговина 3(2), Кикинда Гриндекс 2(2)

Херцеговина: Миладинов 2, Шукић, Комар 1, Соврлић, Мељанац 1, Зубац 3, Андријашевић 4, Чорлија, Јелача 1, Попара, Новаковић, Себастијанов 5, Пунгул 1, Аћимовић 4(2), Бабић

Кикинда Гриндекс: Тепавац, Домазет, Ибрајтер, Петков, Лазић, Дукатаров 6, Скубан, Голић 2, Зарин 4(1), Кењало 1, Бројчин 5(1), Векић 3, Гамбер 2, Милићевић 2, Рађеновић.

У дерби сусрету 3. кола Прве рукометне лиге Србије група Север, Кикиндски рукометаши освојили су цео плен на врућем гостовању у Јаши Томић. Они су након праве рововске борбе савладали домаћу Херцеговину из Сечња резултатом 25:22. Прштало је на све стране, а играчи обе екипе нису штедели себе нимало. Сам почетак меча припао је Кикинђанима, гостујући састав боље отвара утакмицу, из квалитетно постављене одбране проистекло је неколико квалитетних напада и већ након 4 минута Кикинда је водила са 3:1. Мало грубља и агресивнија игра Херцеговине и пар исхитрених потеза Кикинђана, враћају врло брзо домаћина у утакмицу те је већ у 6. минуту било 3:3. Од тог тренутка па до пред сам крај утакмице,  играло се гол за гол, а предност није прелазила гол или два час за домаћина, час за госта. На полувреме одлази се ипак са минималном предношћу Херцеговине. Гол Себастијанова из деветерца са неких 12 – 13 метара уз звук сирене донео је домаћину предност паузи између два дела утакмице. Наставак сусрета поново припада Кикинди, која боље отвара други део игре. У 37. минуту Кикинда води са 14:13, а резултатска неизвесност потрајала је до пред сам крај утакмице. У 54. минуту при вођству Кикинде од 21:20, Милан Зарин у полуконтри повећава на 22:20. Кикинда се поново брани а гол Игора Милићевића за 23:20 дефинитивно решава питање победника. До краја утакмице оба ривала постигла су још по два поготка, али је већ било јасно да оба бода одлазе у Кикинду и касно да се ишта промени.

У редовима домаће екипе посебно су се истакли голман Новаковић и искусни Горан Андријашевић (стрелац 4 поготка). У саставу Кикинде посебно расположени за игру био је тројац Славко Мишков, Немања Дукатаров ( стрелац 6 погодака) и Немања Бројчин (стрелац 5 погодака), мада све похвале иду на рачун комплетне екипе.