Krajina nastavlja dobar niz kod kuće

1.274

Posle prošlonedeljnog (donekle opravdanog) debakla u Kovinu, igrači Krajine su imali zadatak da u Krajišniku nastave odličan niz utakmica na domaćem terenu. Ovoga puta ugostili su ekipu „Sloga“ iz Plandišta koja je imala samo 2 boda manje od domaćina, te se očekivala izjednačena utakmica.
Početak meča i opet „deža vi“. Krajina kreće ambiciozno sa većim posedom lopte, brojem paseva i šansi. Jedini trenutak kad su gosti imali priliku u prvom delu poluvremena je bio posle greške centarhalfa domaćina kad je vidno raspoloženi golman Đuro Rodić istrčao ispred protivničkog napadača i u situaciji 1:1 uspeo da odbrani čist pogodak. To je bio znak da se mora krenuti konkretnije na gol Sloge.
Do 35. minuta Krajina beleži dve gotovo 100%-tne šanse koje su bukvalno bile teže za promašiti nego za pogoditi. U tom 35. minutu, po desnoj strani probija raspoloženi Cavrić i snajperskim centaršutom pogađa na drugoj stativi kapitena Stojića tačno u glavu, a ovaj završava akciju pogodkom i dovodi svoju ekipu u prednost. Domaća publika kreće da se budi zadovoljna nakon vođstva.
Ritam utakmice se pojačava i kad se očekivalo da će se mirno otići na poluvreme, sledi jedna greška, gotovo identična kao ona na početku meča odbrane Krajine. Igrači komplikuju sa ispucavanjem i greškom lopta stiže do igrača koji je stajao ispred peterca gola. Ovaj put Rodić nije jednostavno mogao da ga isprati i pogotkom igrača Angelovskog Dimitrija, Sloga u 44. minuti dolazi do izjednačenja rezultata. Tako slobodno možemo zaključiti da su te jedine dve šanse gostiju bile nakon grešaka odbrane.
Drugo poluvreme obe ekipe počinju obazrivo, svesne da jedan pogodak može da im donese pobedu ili poraz. Statistički gledano, opet je Krajina imala blagu prednost u posedu lopte i bila nekako konkretnija u završnici napada. Imali su gosti svoje polu-šanse ali nisu uspeli da ih realizuju.
Pojedinac koji se izdvajao u ekipi domaćina je svakako omaleni Aleksić. Strastvenom borbom ispred svog šesnaesterca i iznošenjem lopte napred je bilo ono što je bez greške radio ceo meč. Golman Rodić je uspeo da još jednom odbrani šut protivnika i pokupi ovacije navijača.
Sve se to dešavalo do 15 minuta pred kraj. Od tog trenutka obe ekipe stavljaju karte na sto i počinje borba za 3 boda. Krajina opet ne koristi par odličnih šansi. Već se činilo da će se bodovi podeliti ovaj put. Međutim u 84. minutu, posle par duplih pasova, lopta dolazi do asistenta prvog gola Cavrića koji nekako unutrašnjim delom noge uspeva da tu polu-visoku loptu ubaci u protivničku mrežu i dovede svoju ekipu u prednost od 2:1. Na tribinama kreće pravi delirijum domaćih navijača koji kao da obožavaju takve završnice pred kraj utakmice.
Ostatak meča je rutinski priveden kraju i novi bodovi su upisani za konačnih 12 na tabeli Vojvođanske lige Istok.
Krajina je oslabljena neigranjem par igrača i koliko je značajna bila ova pobeda pokazali su na kraju igrači i publika međusobnim aplaudiranjem i osmesima. Nema sumnje da su dali svoj maksimum na terenu u celom meču a pojedince koji su se isticali smo vec pomenuli.
Sledeće kolo Krajina gostuje ekipi „Sloboda“ iz Novih Kozaraca. Puno sreće i naredno kolo.
Tekst i foto: Srđan Karanović