Krajina ne zna za poraz

992

Još od 17.11.2018. godine, kada je bila savladana kod kuće, Krajina ne zna za poraz.
Da tako i ostane, danas su se potrudili njeni igrači na domaćem terenu gde su ugostili i savladali ekipu Mladosti iz Omoljice.
Da se podsetimo, prošlogidišnja utakmica u Omoljici je bio i prvi rezultatski bum novajlije u ligi ekipe Krajine koja je tada slavila rezultatom 2:3. Ni danas nije bilo ništa drugačije. Iste ekipe, ista želja, isto tako dobar fudbal u Krajišniku i na kraju isto tako povoljan rezultat za domaće.
Veliki broj simpatizera kluba je danas bio na tribinama stadiona i kao po pravilu bili su veoma srčani, baš kao i njihovi ljubimci na terenu.
Utakmica je počela tvrdo, domaći igrači su imali veću inicijativu, ali je izostajala završnica. Bilo je tu dosta nekih polu-šansi Krajine, međutim mreža protivnika je mirovala. Napetost je dostigla svoj vrhunac u 42. minutu kada je sa desne strane loptu povukao Živojinović ka sredini terena i potom poslao dubinski pas preko odbrane Mladosti prema Kovačeviću, a ovaj je fenomenalno primio, a zatim i matirao protivničkog golmana odličnim udarcem. Bila je to velika nagrada za trud i zalaganje do tad svih igrača Krajine i velikih 1:0 na poluvremenu.
Znalo se odmah da je to nezgodan rezultat za nastavak meča, pa se i taktika promenila u drugom poluvremenu.
Mirčetića je na njegovoj poziciji zemenio raspoloženi Ferenci. Drugo poluvreme Krajina povlači ručnu kočnicu i prepušta inicijativu gostima. Ne može a da se ne spomenu sporne odluke glavnog sudije Jonića čiji su olako pokazivani žuti kartoni i uticali na to da domaćin uspori tempo. Celo drugo poluvreme je ličilo na prvo, obilovalo napadima, borbom, željom i odličnim fudbalom sa obe strane. Imali su gosti od ozbiljnijih prilika jednu prečku, ali se sve završilo na tome. U 65. minutu izlazi iz igre asistent prvog gola Živojinović, a njegovo mesto dolazi Zorić sa malo defanzivnijim zadatkom. Domaćini odolevaju svim napadima gostiju i pokušavaju uz grčevitu borbu da iz kontre postignu još jedan pogodak koji bi rešio ovaj težak meč.
Par minuta posle dobijenog žutog kartona, tačnije u 75. minutu uvek do maksimuma požrtvovani i do tada odlični Aleksić biva zamenjen, dok u igru ulazi iskusni Kosanović koji je delovao po levoj strani terena. Kako se približavao kraj meča tako su i tenzije rasle kako na terenu tako i na tribinama. Odbrana Krajine uspeva da se majstorski izbori sa svakim naletom gostiju i onda kreće taktičko zadržavanje lopte u svom posedu bez konkretnih napada.
Mladost pokušava da izgradi akciju iz koje bi postigli pogodak, ali ofanzivna igra ih je koštala primljenog gola. Posle presečene lopte na sredini terena i odličnog solo prodora Ferencija po desnoj strani i predriblanih nekoliko igrača, on ubacuje loptu ka levom delu šesnaesterca gde je dočekuje usamljeni Kovačević i iz drugog pokušaja uspeva da matira po drugi put protivničkog golmana u 91. minutu.
Nastupa erupcija oduševljenja na celom stadionu i svima pada kamen sa srca. Velikih i konačnih 2:0 za Krajinu. Velika požrtvovanost, borba, srčanost i želja svih igrača danas biva nagrađena dobijenim mečom.
Ovom pobedom Krajina skače sa 9. na 7. mesto i zaostaje samo 3 boda iza četvrtoplasiranog na tabeli Vojvođanske lige“Istok“.
Fantastičan fudbal i fantastično kotiranje u ovom novom rangu takmičenja za njih. Sledeće kolo gostuju ekipi BAK-a iz Bele Crkve.
Ostaje nam samo da im poželimo još ovako dobrih i efikasnih mečeva u nastavku sezone.