Kriza u Radničkom

0 969

Radnicki-Kikinda-0317. kolo DRLS grupa Sever, duel domaćeg Radničkog i gostiju iz Kikinde je rezultatski bio značajan za oba tima. Radničkom bi bodovi doneli plasman u sredinu tabele i miran nastavak prvenstava, a gostima su dva boda donosila šansu da ostanu u trci za šampionsku titulu i plasman u viši rang takmičenja.

Od prvog sudijskog zvižduka kikinđani igraju dobru odbranu, a nervoza i greške u napadu su primetne kod oba tima, pa je rezultat 0:1 stajao na semaforu do 6. minuta. Nemoćno su delovali igrači koje predvodi trener Ivković . Kada su i uspevali da zatvore prilaze golu,  desni bek kikinđanja Veličkov je  rešetao mrežu golmana Avdalovića sa 10 metara. Ništa nisu pomogle ni izmene koje su domaći izvršili, a broj tehničkih grešaka je segment igre koji je presudio u prvom poluvremenu, tako da Kikinda odlazi na odmor sa 5 golova prednosti, rezultat je 12:17.

Ni nastavak meča nije doneo ništa novo na terenu, a prednost Kikinde raste iz minuta u minut do veliki plus 9. Na kraju ovog meča rezultat je 26-35 za goste.

-„Namerili smo se na protivnika koji je igrački kvalitetniji od nas i nismo uspeli da im pariramo ni u jednom segmentu igre . Ni jednog momenta nismo pokazali ni delić borbenosti koja nas je krasila i to je ono što zameram igračima. Imamo problem sa promašenim zicerima, jer u prvom periodu igre kada je Kikinda pravila razliku promašili smo 4 zicera i penal. Narušena nam je atmosfera u timu kao posledica loših rezultata ostvarenih u nastavku prvenstva. Najveću odgovornost za ovakvo stanje ekipe snosim ja kao trener, ipak ne mislim da nemamo šansi za opstanak u rangu u kom igramo i moramo pronaći način da ovu krizu prevaziđemo“ – Izjavio je Darko Ivković, trener rukometaša Radničkog.