RK „Radnički“ Jaša Tomić – RK „Kikinda“ Kikinda 24:25 (12:12)
Sudije: Igor Molnar iz Novog Bečeja i Slavko Savić iz Kaća

RK “Radnički”
Mates, Janjić S., Čipak, Molnar, Sebastijanov, Radošević, Parivodić, Slavković, Avdalović, Vukoje, Janjić G., Fazekaš i Jović.

RK “Kikinda”
Bulatović, Pavlov, Petkov, Lazić, Brojčin, Beleuc, Dakić M., Balaban, Dakić L., Kenjalo, Ristić J., Volaš, Jakovljević, Ristić S., Kikić i Borovica.

radnicki-kikinda_57U 16. kolu TRLS-Banat odigran je derbi prvenstva između domaćeg Radničkog i gostiju iz Kikinde. Pre ovog susreta Kikinda je bila prvoplasirana i imala prednost od dva boda u odnosu na prvog pratioca ekipu Radničkog.
Sam početak susreta doneo je nervoznu igru oba tima a gosti su u prednosti od dva gola razlike već u tim trenutcima se nazire različit kriterijjum kod sudiskog para Molnar – Savić pogotovo kod isključenja gde je gostima dozvoljeno da igraju za nijansu oštrije u odbrani. I pored toga domaćini uspevaju da do poluvremena anuliraju prednost gostiju, pa se na odmor odlazi rezultatom 12:12.
Početkom drugog dela igre situacija na parketu je obrnuta. Sada Radnički ima prednost od jednog do dva gola i tada, u 36. minutu igre pri prednosti domaćina od dva gola razlike sudija Savić, samo iz njemu poznatih razloga isključuje na dva minuta igrača domaćih Janjića a gosti tu pomoć koriste i veoma brzo dolaze do prednosti od dva gola. Međutim, čim su domaćini kompletirali redove brzo stižu do izjednačenja a potom i do vođstva gde u 48. minutu vode 18:15. U tom trenutku, opet sudija Savić stupa na scenu i isključuje igrača domaćih Molnara i kao da ta pomoć gostima nije bila dovoljna, pa je posle šuta Brojčina i odlične radnicki-kikinda_53odbrane golmana domaćih Avdalovića, opet samo Savić video kotakt pri šutu i svira sedmerac za goste . Ipak, i pored svih ovih dešavanja Radnički vodi u 55. minutu sa 22:21 i naravno, moramo napomenuti da domaći i tada imaju čoveka manje, jer je isključen levi bek Sebastijanov a isključenje je naravno svirao niko drugi no gospodin Savić. Njegovom partneru, sudiji Molnaru pištaljka nije bila ni potrebna na ovom susretu. Bez obzira na sve okolnosti na minut do kraja gosti dolaze do vođstva od jednog gola razlike. Iz sadmerca domaći idu u napad a igrač gostiju Ristić Jovan pravi faul na centru i dolazi do incidenta između njega i beka domaćih Sebastijanova i obojica bivaju isljučeni. Do kraja je ostalo samo osam sekundi, kapiten Slavković šutira sa jedanaest metara a golman gostiju Jakovljević brani taj šut i gosti dobijaju ovu utakmicu rezultatom 24:25.

-“Želeo bih pre svega da čestitam gostima na pobedi i da napomenem da smo svojim greškama dozvolili gostima da odnesu bodove i praktično osvoje titulu u ovom rangu. Posebno bih naglasio da sam ovakav kriterijum suđenja i očekivao i na žalost, umesto da publika uživa u rukometu, prisustvovala je lakrdiji od suđenja. Da sve bude gore od goreg, delegat ove utakmice Repija konstantno je u toku drugog dela igre prilazio meni na klupi i sugerisao da smirim moje igrače, da ne bi bili kažnjavani vremenskim kaznama. Bez obzira na sve ovo što se dešavalo na utakmici ne umanjuje pobedu gostiju kojima ovim putem iskreno čestitam”. – izjavio je za NMR Info Ivković Darko, trener rukometnog kluba “Radnički” iz Jaše Tomić.