Miki Miloš pregazio Begej

0 1.019

FK “Radnički“ Sutjeska – FK “Begej“ Zrenjanin 2:1 (1:0)
radnicki-begejU sredu, 15. maja 2013. godine u Žitištu, pred oko 400 gledalaca odigrana vanredna prvenstvena fudbalska utakmica 24. kola između domaće ekipe Begeja i Radničkog iz Sutjeske.

Glavni sudija: Vuković Milovan iz Lukićeva
Pomoćnici sudije: Drndarević i Tomašev iz Zrenjanina

Ono što je najavljivano od strane igrača predhodnih dana da će ostaviti srce na terenu protiv glavnog favorita za ulazak u vojvođansku ligu i ostvareno. Sutješčani su sasvim zasluženo slavili na gostujućem terenu u Žitištu, iako oslabljeni ne igranjem 6 standardnih prvotimaca, najboljeg strelca Ognjenovića, kapitena Kolundžića, Skoka, Drobnjaka, dva Magovčevića i Pjetlovića momci koji su istrčali na teren ostavili su srce na terenu i zasluženo pobedili odličnu ekipu Begeja.
Utakmica potpuno otvorena još od prvog minuta. Gosti odolevaju pritiscima ekipe Begeja, a nakondrugog uzastopno izvedenog kornera Sutješčana, visoki Dragan Pjetlović iznenada se nalazi u gol šansi i sa dva metra glavom promašuje prazan gol. Nakon toga domaćini jos jace pritiskaju a u 33. minutu, u duelu Dubljevića i Ćulafića sudija Milovan Vuković dosuđuje najstrožu kaznu za domacina. Domaćini uspešni u izvođenje penala i vođstvo od 1:0.cele
Iako vidno oslabljeni mladići iz Sutjeske su stegli snage i na poluvreme otišli sa pozitivnim rezultatom i to na asistenciju Kondana odlični Mihael Miloš izlazi sam jedan na jedan sa domaćim golmanom i poravnava rezultat.
U 55. minutu na asistenciju mladog Kutlače ista situacija samo Miloš upućuje udarac sa nekih 17 metara i Radnički vodi sa 2:1.
Zanimljiv detalj na utakmici je posle čistog starta na loptu u 60. minutu iz ko zna kojih razloga, verovatno poznatih samo sudiji Vukovicu, isključen Veljko Lukić.
Iako vidno oslabljeni, sa igračem manje, izdržali su Sutješčani do poslednjeg zvižduka sudije Vukovića. Izdržali su sve nalete igrača Begeja i doneli velika tri boda u Sutjesku. Osvojeni bodovi su igračima popravili raspoloženje i podigli moral pred veliko finale kupa srednjeg Banata, koje se odigrava u utorak 21.o5.2013. sa početkom od 17,30 časova gde na svom terenu dočekuju Kikindu.