Od sjaja do očaja

0 2.038

„Od sjaja do očaja“, tako je izgledala ekipa Hercegovine u utakmici 5. kola PRLS.
Očekivali su svi u klubu veoma tešku i neizvesnu utakmicu protiv gostiju iz Jabuke. Posle početnog ispitivanja snaga zaigrali su sečanjci jače u odbrani, golman Novaković je branio na svom nivou i već je u 13 .minutu + 3 za Hercegovinu. Imali su domaći nekoliko puta priliku da povećaju svoju prednost ali su napravili nekoliko tehničkih grešaka i promašili nekoliko takozvanih zicera i samo zahvaljujući tome na poluvremenu je 15:12 za Hercegovinu.
Održavali su domaći tu svoju prednost do 38. minuta. U tim momentima gosti iz Jabuke igraju bolje u odbrani i to donosi izjednačenje rezultata u 44. minutu je 20:20. Rezultatska klackalica je potrajala do 50. minuta. Gosti tada posebnu pažnju obraćaju na najiskusnije napadače Hercegovine Andrijaševića i Sebastijanova i ta igra im donosi vođstvo. Rezultat u 54. minutu je 22:24 u korist ekipe Jabuke. U poslednjih 6 minuta domaći uspevaju da postignu samo jedan pogodak i Jabuka dobija ovaj meč rezultatom 23:24.
U sledećem kolu Hercegovina gostuje lideru prvenstva ekipi Banatskog Karlovca.