Pobeđuju i kad loše igraju

0 1.293

RK „Radnički″ – RK „Vojvoda Stepa“ 36:32 (24:18)
Radnicki-Stepa - 01
U nedelju, 29. septembra 2013. godine u Hali sportova u Jaša Tomiću odigrana prvenstvena rukometna utakmica između ekipe Radničkog i gostujuće ekipe Vojvoda Stepa iz istoimenog mesta..

RK „Radnički″
Janjić S., Stevanović M., Molnar D., Čipak M., Popara N., Parivodić D., Slavković N., Bančov D., Glomazić L., Avdalović M., Čizmašev V., Janjić G., Fazekaš F., i Jović D..

RK „Vojvoda Stepa“
Hajduković Đ., Ivić Jovica, Todorov N., Đogo M., Mihajlović M., Vujović M., Bjelovuk M., Vujović Milan, Podinić V., Bezbradica S., Knežević M., i dapčević S.

Delegat: Milan Repija iz Elemira
Sudija A: Igor Molnar iz Novog Bečeja
Sudija B: Slavko Savić iz Kaća

Radnicki-Stepa - 02Utakmica koja je imala dva različita poluvremena. Tako se može opisati derbi igran u Jaša Tomiću.
Uprvom delu utakmice domaći Radnički lako rešava odbranu gostiju iz Vojvoda Stepe i stiče prednost od 3 gola. Gosti se u toku celog poluvremena ne snalaze, a domaći igrači kontrama dolaze do lakih golova i na poluvreme se odlazi sa prednošću Radničkog 24:18.
I u nastavku meča slika na terenu je ista, a prednost domaćih u 38. minutu iznosi plus sedam. Uljuljkani visokim vođstvom momci iz Jaša Tomića su verovatno pomislili da je susret rešen, ali gosti nisu mislili tako i prednost domaćih se topi iz minuta u minut. Do izjednačenja dolazi u 54. minutu a Radnički ima čoveka manje. Tada na scenu stupa iskusni Jović, koji izuzetno brani i sprečava goste da povedu. Posle propuštenih šansi gostiju Fazekaš, Čizmasev svojim golovima donose pobedu domaćima, a rezultat na kraju 36:32 za Radnički.
Radnicki-Stepa - 27
-„Posle odigranog solidnog prvog poluvremena pomislili smo da smo dobili utakmicu. Napravili smo mnogo tehničkih grešaka i da nije bilo Jovića na golu teško da bi smo dobili ovaj meč. Dobro je što nam se ovo dogodilo u ovom trenutku, ali odlika dobrih timova je da pobeđuju i kada loše igraju“ – izjavio je za NMR Info Darko Ivković, trener RK „Radnički“.