Pokrajinska smotra recitatora „Pesniče naroda mog“ u Sečnju

0 989

U Sečnju je tokom vikenda održana 52. Pokrajinska smotra recitatora „Pesniče naroda mog“. Pozdravnu reč domaćina uputila je direktorica Obrazovno kulturnog centra Sečanj, Branislavka Rudan a smotru je otvorio Savo Mučibabić – sekretar Saveza umetničkog stvaralaštva amatera Vojvodine.
Pokrajinska smotra recitatora je ove godine izazvala rekordno interesovanje, tokom vikenda u tri kategorije nastupilo 194 učesnika iz zona: Subotice, Bača, Srema, Čoke i Kovina.
SASTAV ŽIRIJA:
Miodrag Petrović, pesnik i glumac -predsednik žirija
Krunc Aniko, novinarka RTV
Ana Leskovac, profesorica i glumica
Sabina Adamović, novinarka RTV
Amalija Kovač, glumica i novinarka
Katarina Čeliković, profesorica

Najboljih devet recitatora iz sve tri kategorije Pokrajinske smotre recitatora imaće priliku da učestvuje i na državnom takmičenju recitatora, koje će biti održano u Valjevu.

Prvog dana 08.04.2022. nastupalo je 70 recitatora srednjeg uzrasta , jedan recitator mlađeg i jedan recitator starijeg uzrasta.

Zlatne diplome dobili su:
SREDNJI UZRAST
1. Adamović Anđela OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, Stara Pazova
2. Alač Varo Emeše OŠ „Moše Pijade“, Pačir
3. Hrk Milan OŠ „Mlada pokolenja“, Kovačica
4. Keravica Klara OŠ “15. oktobar”, Pivnice
5. Bićanin David OŠ „Vuk Karadžić“, Vršac
6. Božić Noemi OŠ „Sečenji Ištvan“, Subotica
7. Varga Jana Dom kulture, Ruski Krstur
8. Vilov Višnja OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Subotica
9. Gal Flora OŠ „Adi Endre“, Mali Iđoš
10. Galus Aron OŠ „Turzo Lajoš“, Senta
11. Golušin Dragan OŠ „Dr Đorđe Joanović“, Novo Miloševo
12. Đorđijana Aleksandra OŠ „Koriolan Doban“, Kuštilj
13. Janičić Petra OŠ „Dušan Jerković“,Inđija
14. Matić Matija OŠ „Slavko Rodić“, Lazarevo
15. Međedović Luka OŠ “Boško Palkovljević-Pinki“,Sremska Mitrovica
16. Milovanović Marija OŠ „Slobodan Bajić Paja“, Novi Karlovci
17. Molnar Ivan KUD “Taras Ševčenko”, Đurđevo
18. Miljić Lea Rec. studio „Kaliopa“ Centar za kulturu „Sirmijumart“,S. Mitrovica
19. Neda Marija OŠ “Jovan Jovanović Zmaj”, Đurđevo
20. Nedimović Lea OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica
21. Novta Isak Dom kulture, Ruski Krstur
22. Pataki Viktor OŠ “ Novak Radonić“, Mol
23. Perenčević Jasna OŠ “Bratstvo jedinstvo”, Kucura
24. Petrić Lea OŠ „Heroj Janko Čmelik“,Stara Pazova
25. Popov Mila OŠ „Sečenji Ištvan“, Subotica
26. Rukavina Marijan Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata, Subotica
27. Simendić David OŠ „Heroj Janko Čmelik“, Stara Pazova
28. Huska Pavao Hrvatska čitaonica, Subotica
29. Čanković Teodora OŠ „Petar Kočić“,Inđija

Plasman na Republičku smotru u kategoriji srednji uzrast :
1. Hrk Milan OŠ „Mlada pokolenja“, Kovačica
2. Božić Noemi OŠ „Sečenji Ištvan“, Subotica
3. Varga Jana Dom kulture Ruski Krstur
4. Vilov Višnja OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Subotica
5. Galus Aron OŠ „Turzo Lajoš“, Senta
6. Janičić Petra OŠ „Dušan Jerković“,Inđija
7. Matić Matija OŠ „Slavko Rodić“, Lazarevo
8. Novta Isak Dom kulture Ruski Krstur
9. Čanković Teodora OŠ „Petar Kočić“,Inđija

Drugog dana 09.04.2022. nastupalo je 65 recitatora mlađeg uzrasta .
Zlatne diplome dobili su:
MLAĐI UZRAST
1. Abadžija Dunja OŠ “Milan Hadžić“, Vojka
2. Antić Dušan OŠ „Petar Petrović NJegoš“, Zrenjanin
3. Babić Petar OŠ „Rastko Nemanjić-Sveti Sava“,Nova Pazova
4. Batori Ana OŠ „Novak Radonić“,Mol
5. Besermenji Tatjana OŠ “Bratstvo jedinstvo”, Vrbas
6. Bijelović Mina OŠ “Bratstvo jedinstvo”, Vrbas
7. Buila Filip OŠ “Bratstvo jedinstvo”, Kucura
8. Buljugić Lara OŠ „Sava Maksimović“, Mramorak
9. Vuković Selena OŠ „Dobrosav Radosavljević Narod“,Sremska Mitrovica
10. Dančo Ema OŠ „Čaki Lajoš“, Bačka Topola
11. Đukić Maša OŠ “ Sremski front”, Šid
12. Zagajčan Nastasja OŠ „Sveti Sava“, Pančevo
13. Jurčak Renata OŠ „Sečenji Ištvan“, Subotica
14. Juhas Hana OŠ „Turzo Lajoš“, Senta
15. Kopčanski Mihajlo OŠ “Bratstvo jedinstvo”, Kucura
16. Krunić Nevena OŠ “Aleksa Šantić”, Gajdobra
17. Latinović Luna OŠ “Vuk Karadžić”, Crvenka
18. Majera Milan OŠ „Jan Čajak“, Bački Petrovac
19. Milanko Nikolija OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Subotica
20. Milosavljević Sofija OŠ „Jovan Popović“, Čoka
21. Petrović Ema OŠ “Zdravko Gložanski”, Bečej
22. Sabo Vilmoš OŠ „Čaki Lajoš“, Bačka Topola
23. Stanković Tea OŠ „Đuro Salaj“, Subotica
24. Stošić Iva OŠ „Đura Filipović“, Pločica
25. Trkulja David OŠ „Veljko Dugošević“,Ruma
26. Horvat Mikša OŠ “Petefi Šandor”

Plasman na Republičku smotru u kategoriji mlađi uzrast :
1. Antić Dušan OŠ „Petar Petrović NJegoš“, Zrenjanin
2. Babić Petar OŠ „Rastko Nemanjić-Sveti Sava“,Nova Pazova
3. Buljugić Lara OŠ „Sava Maksimović“, Mramorak
4. Đukić Maša OŠ “ Sremski front”, Šid
5. Jurčak Renata OŠ „Sečenji Ištvan“, Subotica
6. Kopčanski Mihajlo OŠ “Bratstvo jedinstvo”, Kucura
7. Krunić Nevena OŠ “Aleksa Šantić”, Gajdobra
8. Majera Milan OŠ „Jan Čajak“, Bački Petrovac
9. Milanko Nikolija OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Subotica

Trećeg dana smotre 10.04.2022. nastupilo je 57 recitatora starijeg uzrasta .
Dobitnici zlatne diplome :
STARIJI UZRAST
1. Aničić Srna Gimnazija “Sava Šumanović“, Šid
2. Blatnjicki Lea TŠ „Mileva Marić-Ajnštajn“,Novi Sad
3. Brkin Maja SSŠ „Miloš Crnjanski“, Kikinda
4. Vasiljević Tatjana Gimnazija „Uroš Predić“, Pančevo
5. Vereš Mia Slovačko KUD „Heroj Janko Čmelik“,Stara Pazova
6. Vučić Jovana MŠ „Stevica Jovanović“, Pančevo
7. Gligorijević Anđelija Gimnazija i srednja stručna škola ,,Branko Radičević“,Kovin
8. Đukanović Anđela Kulturni centar Vrbas
9. Erič Helena Senćanska gimnazija, Senta
10. Juhas Minea Dom kulture Ruski Krstur
11. Knežević LJiljana Kulturni centar Kula
12. Krstić Darija Gimnazija i srednja stručna škola ,,Branko Radičević“, Kovin
13. Marković Nikola Gimnazija „Branko Radičević“,Stara Pazova
14. Meršak Lora KUD „Branko Radičević“,Stara Pazova
15. Miltenović Ana Gimnazija „Branko Radičević“,Stara Pazova
16. Mitrić Biljana Kulturni centar Kula
17. Piuković Barbara Gimnazija „Svetozar Marković“, Subotica
18. Psodorov Sonja SSŠ „Miloš Crnjanski“, Kikinda
19. Sabo Rebeka Gimnazija i srednja škola „Dositej Obradović“, Bačka Topola
20. Savić Sergej KUD „Branko Radičević“,Stara Pazova
21. Savić Helena Gimnazija „Svetozar Marković“, Subotica
22. Salag Valentina KUD “Taras Ševčenko”, Đurđevo
23. Simendić Andrej Slovačko KUD „Heroj Janko Čmelik“,Stara Pazova
24. Sinđelić Dragutin Klub Umetnika Bina – KUB (Gim. „Svetozar Marković“), Novi Sad
25. Stanić Igor Kulturni centar Kula
26. Fenjveši Petronela MKC Nepker Kula
27. Huska Ivan Hrvatska čitaonica, Subotica
28. Števin Luka Zrenjaninska gimnazija, Zrenjanin
29. Šupić Sofija Gimnazija i ekonomska škola „Dositej Obradović“, Bačka Topola

Plasman na Republičku smotru u kategoriji stariji uzrast :
1. Aničić Srna Gimnazija “Sava Šumanović“, Šid
2. Blatnjicki Lea TŠ „Mileva Marić-Ajnštajn“,Novi Sad
3. Knežević LJiljana Kulturni centar Kula
4. Meršak Lora KUD „Branko Radičević“,Stara Pazova
5. Mitrić Biljana Kulturni centar Kula
6. Savić Helena Gimnazija „Svetozar Marković“, Subotica
7. Salag Valentina KUD “Taras Ševčenko”, Đurđevo
8. Sinđelić Dragutin Klub Umetnika Bina – KUB (Gim. „Svetozar Marković“), Novi Sad
9. Fenjveši Petronela MKC Nepker Kula

Dobijte obaveštenja u realnom vremenu odmah nakon objavljivanja nove vesti.

Možda vam se sviđa i
Ostavi komentar

Vaša email adresa neće nigde biti prikazana