Značajna pobeda i važni bodovi za opstanak

0 902

Nakon dva uzastopna poraza i odustajanja ekipe Dolova od daljeg takmičenja ekipa Hecegovine iz Sečnja se našla u nezavidnoj situaciji. Pred utakmicu 18. kola protiv Radničkog iz Šida sečanjci su na tabeli bili u zoni ispadanja.
Početni trenutci meča pripadaju domaćoj ekipi. Poveli su sečanjci sa 2:0 i u tim trenutcima promašili nekoliko kontranapada i otvorenih šuteva na gol. Veoma brzo se šiđani vraćaju u meč i sve do 18. minuta gledamo rezultatsku klackalicu. U tim momentima srednji bek gostiju Milošević sjajno predvodi svoju ekipu i gosti u 22. minutu vode 9:12. Od tog momenta igrači domaćeg tima pojačavaju igru u odbrani a golman Šaru brani nekoliko zicera i Hercegovina na poluvreme odlazi sa 3 gola prednosti. Rezultat prvog dela igre 17:14 za Hercegovinu.
5 minuta je bilo dovoljno da igrači gostujuće ekipe poravnaju rezultat. U tim momentima trener domaćih Ivković uzima minut odmora. Kao da je taj predah dobro došao domaćim igračima. Dobra igra u odbrani kontra i polukontra kao nacrtane i u 47. minutu Hercegovina vodi sa 24:20. Pomislili su svi u dvorani da je ovaj meč rešen, svi osim gostiju iz Šida. Nekoliko tehničkih grešaka domaćih u napadu koriste uporni gosti i u 51. minutu je 24:24. Rezultatska klackalica je viđena do samog kraja. Mozemo konstatovati da je srećnija ekipa dobila ovaj meč. Na kraju je 30:29 za Hercegovinu.
-“Veoma značajna pobeda i veoma važni bodovi. Nismo još završili posao i obezbedili opstanak ali smo ovom pobedom napravili veliki korak ka tom cilju. Ne želim da tražim alibi. Tokom celog prvenstva nastupamo oslabljeni, na ovom meču zbog povreda i obaveza nismo mogli da računamo na Karlasa, Popovića, Nikolića a kroz celo prvenstvo nastupamo bez najboljeg strelca Vukoja i srednjeg beka Meljanca. Cela jedna postava. Ipak mislim da će momci koji nose dres Hercegovine uspeti da iznesu sve utakmice do kraja prvenstva i sačuvaju prvoligaški status.” – za NMR Info izjavio Darko Ivković trener RK “Hercegovina” iz Sečnja.