Predstava “Pokondirena tikva“ pobednik festivala FETRA 2012

0 479

U sredu, 26. septembra 2012. godine proglašenjem pobednika, dodelom nagrada i revijalnom predstavom “Ćelava pevačica” Amaterskog pozorišta Kovin, Centra za kulturu Kovin završen pokrajinski fetsival FETRA 2012.


Tri prvoplasirane predstave:
1. „Pokondirena tikva“, Kamerna scena „Miroslav Antić“, Senta
2. „Pišonja i Žuga“ , Amatersko pozorište „ Đorđe Damjanović Đekša“, Jaša Tomić
3. „Mala“, Kulturni centar Kula

FEDRAS, Mali Crnić
1. „Pišonja i Žuga“ , Amatersko pozorište „ Đorđe Damjanović Đekša“, Jaša Tomić
2. „Mikulina ženidba“, Amatersko pozorište „Mirko Tatalović- Ćira, Nova Pazova

Diploma za glumačko ostvarenje:
1. Kamenko Bertić, za ulogu Miodraga Gončina u predstavi „Mala“, Kulturni centar Kula
2. Gordana Nikolić, za ulogu Feme u predstavi „Pokondirena tikva“, Kamerna scena „Miroslav Antić“, Senta
3. Tamara Vukašinović ,za ulogu Sare u predstavi „Pokondirena tikva“, Kamerna scena „Miroslav Antić“, Senta
4. Dimitrije Petrov, za ulogu Pišonje u predstavi „Pišonja i Žuga“ , Amatersko pozorište „ Đorđe Damjanović Đekša“, Jaša Tomić
5. Milka Petrović, za ulogu Klaudije u predstavi „Upoznavanje“, pozorišta Doma kulture „Mihalj Babinka“, Padina

Najbolji reditelj:
1. Dejan Cicmilović , za režiju predstave „Pokondirena tikva“, Kamerna scena „Miroslav Antić“, Senta

Najbolji scenograf:
1. Dragan Ostojić, za scenografiju u predstavu „Mala“, Kulturni centar Kula

Najbolji kostimograf:
1. Gordana Nikolić, za kostim u predstavi „Pokondirena tikva“, Kamerna scena „Miroslav Antić“, Senta

Najbolja origanlna muzika:
Bojan Aleksić, za predstavu „Mala“, Kulturni centar Kula

Scenski govor:
Kamenko Bertić, glumac predstave „Mala“, Kulturni centar Kula

Diploma za neki drugi elemenat predstave:
1. Dario Peka, za glumačku bravuru u predstavi „Pišonja i Žuga“ , Amatersko pozorište „ Đorđe Damjanović Đekša“, Jaša Tomić

Diploma za prvo izvođenje dramskog teksta: ne dodeljuje se

Pohvale za glumačka ostvarenje:
1. Nikola Bretšnajder, za ulogu Žuge u predstavi „Pišonja i Žuga“ , Amatersko pozorište „ Đorđe Damjanović Đekša“, Jaša Tomić
2. Nebojša Petrović, za ulogu Murge drota u predstavi „Pišonja i Žuga“ , Amatersko pozorište „ Đorđe Damjanović Đekša“, Jaša Tomić
3. Slobodica Filipović, za ulogu Evice u predstavi „Pokondirena tikva“, Kamerna scena „Miroslav Antić“, Senta
4. Nenad Gavran, za ulogu Nova u predstavi „Mikulina ženidba“, Amatersko pozorište „Mirko Tatalović- Ćira, Nova Pazova
5. Jovana Jelisavac, za ulogu Anice u predstavi „Mikulina ženidba“, Amatersko pozorište „Mirko Tatalović- Ćira, Nova Pazova

Galerija slika

Dobijte obaveštenja u realnom vremenu odmah nakon objavljivanja nove vesti.

Možda vam se sviđa i

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće nigde biti prikazana