Rukometaši Radničkog u krizi

0 704

RK “Radnički” Jaša Tomić – RK “Dalmatinac” Riđica 29:28 (15:14)
U 3. kolu PSRL – Vojvodina domaćem Radničkom je gostovala ekipa Dalmatinca iz Riđica. S obzirom na postignute rezultate u prethodna dva kola očekivala se teška i neizvesna utakmica što se pokazalo kao tačno. Sam početak utakmice je pokazao da je u goste došao sasvim solidan tim za rang u koji se takmiče i da će svojom igrom praviti dosta problema domaćinima. Od 10. do 20. minuta rukometaši Radničkog odigrali su na nivou kako je trebalo da se odigra cela utakmica, u tom periodu stvorili su sasvim solidnu prednost od 14:10 ali su zadnjih 10 minuta pravili neshvatljive greške u odbrani i vratili protivnika u život što nam govori i rezultat na poluvremenu 15:14.
Početkom drugog poluvremena igra se gol za gol sve do 38. minuta gde se opet greškama u odbrani gostujućoj ekipi dozvoljava da do 48. minuta napravi razliku od +3. U 48. minutu, posle zatraženog tajm auta i promene cele postave u ekipi Radničkog, promene načina igre i forsiranja brzog centra, mlađi igrači uspostavljaju ravnotežu na terenu i u 57. minutu dolaze u vođstvo sa rezultatom 27:26. Neiskustvo mlađih igrača u ekipi Radničkog, pogotovo levog beka Pungula i srednjeg beka Sebastijanova, njihovim ishitrenim i brzim šutevima dolaze u situaciju da rukometaši Dalmatinca povedu sa 29:28 i to samo 40 sekundi pre kraja utakmice. Domaći igrači pokušavaju presingom da osvoje loptu što im i polazi za rukom ali je do kraja ostalo samo devet sekundi. Za tako kratko vreme rukometaši Radničkog nisu uspeli da realizuju napad i eventualno osvoje jedan bod.
Veliki problem tima je psihološka kriza u koju su upali, a gostovanje sledeće srede u Beškoj je sasvim sigurno prelomna utakmica koja će odrediti dalji tok takmičenja.