Savkov igrač utakmice

0 927

U 17. kolu PFL lige Zrenjanin Radnički 1911 igrao u gostima protiv ekipe Radničkog iz Zrenjanina.

Radnicki-Radnicki 1911-005

Na stadionu “Petar Ćira Praporski” pred oko 200 gledalaca odigrana dobra utakmica u kojoj je domaćin bio bolji i zasluženo pobedio. Golove za Radnički postigli Govedar u 20. i Jankov u 33. minutu.

Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo domaćinima. Igra se bukvalno odvijala na strani gostiju koji su uspešno odolevali do 20. minuta igre kada iz kornera Govedar glavom postiže gol. Ogromna i neshvatljiva greška golmana gostujuće ekipe Savkova još više motiviše domaćine koji uporno napadaju i ređaju propuštene šanse. Drugi gol postiže Jankov u 33. minutu i to je rezultat prvog poluvremena.
Radnicki-Radnicki 1911-008
U drugom poluvremenu ne toliko dobra igra domaćina koliko gosti uspevaju da težište igre prebace na drugu polovinu terena. Gosti preuzimaju inicijativu, čak propuštaju jednu od retkih šansi na utakmici da ugroze gol. Domaćini se vrlo brzo vraćaju u igru sa još žešćom željom da postignu gol, ali sve želje je raspršio golman Savkov. Greška Savkova je vrlo brzo zaboravljena, a svojim odbranama definitivno najbolji igrač utakmice. Svaka njegova odbrana, pogotove one nemoguće publika je propratila aplauzom i ovacijama.

Ekipa Radničkog iz Zrenjanina izuzetna i svojom igrom opravdala  prvo mesto na tabeli. Za razliku od kompletne ekipe Radničkog, Radnički 1911 je utakmicu odigrao bez tri standardna prvotimca i požrtvovanjem svih igrača izgubio se samo za 2:0.

Ekipa Radničkog 1911 i u nastavku ima teške utakmice, a u 18. kolu na svomterenu dočekuje neugodnu ekipu Crvene Zvezde iz Vojvode Stepe, koja je trenutno na trećem mestu.

Pozivamo navijače i sve ljubitelje fudbala da u nedelju, 29. marta u 15.30 časova prisutvuju i pomognu Radničkom 1911 da ostvari pobedu.