Stojićev čas fudbala u Krajišniku

2.058

Iz naslova se već može izvuci suština cele priče, ali ta subota je zaista bila kao jedan školski čas fudbala u Krajišniku. Nije to samo zato što je vremešni Stojić postigao dva gola, nego zato što je pokazao kako se igra fudbal i u četvrtoj deceniji života.

Domaća Krajina je ugostila ekipu BAK-a iz Bele crkve i upisala još jednu, treću pobedu za redom u ovom rangu takmičenja. Taj niz je nastavljen pred punim tribinama stadiona baš za vreme seoske slave, a sama pobeda je bila vrhunac slavlja za meštane Krajišnika. Ono što je bilo sigurno i pre početka utakmice jeste da to neće biti nikakav lagan meč jer su gosti iz Južnog Banata fizički, bar na oko, bili jači i krupniji od domaćih igrača. Da u fudbalu nije to presudno i najbitnije dokazala je Krajina i ovaj put.

Kao i do sad, domaća ekipa je imala igru u nogama i početak utakmice je pripao njima. Navikla je domaća publika, nošena dobrim igrama svojih ljubimaca iz prošlih godina u nižem rangu takmičenja da se mnogo, mnogo lakše realizuju akcije i postižu golovi, ali Vojvođanska liga je nešto sasvim drugačije od toga, te se do svake pobede mora dobro pomučiti a nekada je to i nemoguće. To je bilo jasno svim gledaocima na tribinama sve do sedamnaestog minuta kada je desni bek Krajine Ervin Ferenci probio sa desnog boka ka sredini terena i u engleskom stilu poslao visoku loptu tačno kroz sredinu terena tražeći omalenog kapitena Stojića. Kapiten je vešto izbegao ofsajd zamku, ali duboku loptu pre protivničkog golmana mogao je samo glavom i leđima okrenutim golu da pokuša da sprovede u gol, a baš se to i desilo u sledećem trenutku u kom je lobovao mnogo višljeg golmana od sebe i prelepim pogotkom doveo svoju ekipu u vođstvo. Držala se Krajina dobro sve do 38. minuta kad je gostujući igrač Kostić poravnao rezultat na 1:1. Tim rezultatom se i otišlo na pauzu.

U drugo poluvreme Krajina ulazi sa jasnim zadatkom a to je pobeda i osvajanje sva tri boda. Vizička nadmoć protivnika je bila i njihov adut u drugom delu meča u kom je viđeno nekoliko odličnih šansi za njih koje na sreću domaćih nisu realizovane. Imala je Krajina takođe dobrih prilika, čak i više od gostiju, ali uvek bi izostao pogodak. Tesna, izjednačena i napeta utakmica ulazila je u svoj završni deo kada je u 77. minutu hitronogi Kovačević probio odbranu BAK-a sa strane i preciznim centaršutom pronašao na drugoj stativi zaboravljenog kapitena Stojića koji stavlja rezultatsku tačku na ovaj meč i postiže svoj drugi pogodak na ovom meču. Do kraja utakmice bila je još po koja šansa na obe strane, ali ništa bitnije sem toga. Arbitar svira kraj meča i pobeda Krajine donosi nova tri boda i skok na tabeli sa 11. na 8 mesto.

Oduševljenje i radost domaća publika nije krila, a njihov ljubimac i kapiten Stojić (poznatiji kao Krcun) postavlja težak izazov mlađim igračima od sebe u tome kako treba da se bori i nosi sa godinama i sa igrom.

Na kraju zaključak je kao i prošli put isti, a to je da naredni mečevi treba da donesu još bolju formu kao i bolju igru. Rezultati će nakon toga sami doći.

Sledece kolo Krajina gostuje Radničkom iz Kovina.

Tekst: Srđan Karanović