Sutješčani poraženi u Vojvoda Stepi

0 840

Nedelja 15.09.2013. godine, 5. kolo: Crvena Zvezda (Vojvoda Stepa) 2-1 Radnički (Sutjeska)

Strelci:
Crvena Zvezda (VS): Dragan Popović 2. min, Risto Klać 89. min
Radnički (Sutjeska): Strahinja Ognjenović 58. min.

Sastav za domaće:
Darko Števin, Sapa Tomas, Siniša Kostić, Risto Klać, Marko Manojlović (Radivoj Ćurčić),Jovica Lukin, Saša Radin, Dimitrije Đukanović, Dušan Antin, Dragan Popović, Đuro Popović.

Sastav gostujuće ekipe: Stamenkovic,Boljanovic,Milos,Vukoje,Dubljevic,V.Skoko,Krnetic,Kondan,Kolundzic,Ognjenovic,M.Skoko(Skrbic)

FK Radnički SutjeskaDerbi 5. kola PFL Zrenjanin lige otpočeo je snažnom željom za pobedom oba rivala. Pobeda je obema ekipama značila preuzimanje vrha tabele. Utakmica koja psihički može da deluje na obe ekipe u nastavku sezone. Već na samom početku meča, usleđuje rano vođstvo domaćih. Dragan Popović natrčava na odbijenu loptu posle intervencije golmana Sutjeske Stamenkovića, kažnjava iznenađenu odbranu i golom kruniše svoju sjajnu formu. Posle gola usledio je pritisak odlične gostujuće ekipe. Do kraja prvog poluvremena nije bilo naročito konkretnih šansi, po jedna ozbiljnija šansa za obe ekipe, Dragan Popović bio je još jednom opasan po gol gostiju, ali Stamenković odlično reaguje. Posle toga pritisak gostiju je bio najupečatljiviji detalj prvog poluvremena. U nastavku veća borba… Već na početku poluvremana sumnjiva situacija. Lukin šalje poluvisoku loptu ka Đuri Popoviću, ali štoper Sutjeske, iako dalji od lopte laktom skreće pravac lopte u svom šesnaestercu i onemogućava Popovića da stigne do lopte. Međutim sudija Mileta Gailović nije reagovao. Jedina stvar koja bi se mogla zameriti, uprkos sjajnom suđenju pomenutog sudije. Minut-dva posle toga pada gol za Sutjesku i izjednačenje. Posle centaršuta sa 30-ak metara lopta stiže do najopasnijeg igrača Sutjeske, Strahinje Ognjenovića, koji koristi uspavanost odbrane domaćih, kao i golmana Števina kojeg je iznenadila iznenadna akcija te je loptu samo ispratio pogledom. Posle izjednačenja ostalo je oko pola sata igre. Gosti su pokušavali preko njihove udarne igle, Strahinje Ognjenovića, koji se u jednoj od ukazanih šansi našao oči u oči sa golmanom Števinom, ali ovaj put Števin se nije dao i odreagovao onako kako smo navikli. U nastavku se videla veća želja za pobedom domaćih. Usledile su i taktičke promene. U igru je umesto Manojlovića ušao Ćurčić, a u špic napada je prešao robusni štoper Stepčana, Risto Klać. Ispostavilo se da je to bio odličan potez. Klać je od početka meča imao ogromnu želju za pobedom, i svojom konstitucijom uspevao da zadrži i smiri loptu u napadu, udeli po neku asistenciju. 89. minut je doneo pobednika. Klać u trku prima loptu i u stilu nezaustavljivog Brazilca Adrijana hita ka golu Sutjeske, dva igrača na leđima mu ništa nisu mogli, snažan šut u gornji desni ugao donosi veliku pobedu Stepčanima, i erupciju oduševljenja na tribinama i celom stadionu. 2:1! Gosti pokušavaju dugim loptama u zadnjim minutima da poprave rezultat, ali sudija Gailović posle produžetka od 2 minuta označava kraj.