Treći poraz Hercegovine

0 1.673

RK „Hercegovina″ Sečanj – RK „Dinamo“ Pančevo 26:29 (14:10)
Hercegovina-Pancevo-01U nedelju, 13. oktobra 2013. godine u Hali sportova u Jaša Tomiću odigrana prvenstvena utakmica 4. Prve lige Sever između ekipe Hercegovine i gostujuće ekipe Dinama iz Pančeva.

RK „Hercegovina″
Milićević J., Parežanin N., Pašajlić N., Pešut M., Rikalo D., Zubac F., Andrijašević G., Nikolić A., Odalović J., Damjanov I., Belić I., Milošević V., Novaković O., Sebastijanov N., Vukoje S., Šešlija Z.

RK „Dinamo“
Pantelić S., Kovačević G., Bunjevčević M., Radanović B., Petrović M., Ilić P., Petrović M., Sretenović S., Breta D., Radanović S., Stoiljković D., Radosavljević U., Savić M., Ervaćanin N., Mirčevski V., Janevski N.

Delegat: Nebojša Grković iz Kaća
Sudija A: Zoran Popov iz Novog Sada
Sudija B: Goran Ristić iz Kikinde
Hercegovina-Pancevo-16
Utakmica 4. kola između domaće Hercegovine i Dinama iz Pančeva imala je veliki značaj za oba tima. Hercegovina je posle dva poraza imala imperativ osvajanja bodova a gosti iz Pančeva su jedan od favorita za osvajanje pozicije br 1. Pod pritiskom osvajanja bodova igrači domaće ekipe na početku utakmice greše u napadu a iskusni gosti predvođeni braćom Radanović to koriste i vode sa 3-4 gola razlike. Trener sečanjaca Čorlija uzima tajm i od tog momenta stvari na parketu se drastično menjaju i momci koji nose dres Hercegovine predvođeni Andrijaševićem i Sebastijanovim preokreću utakmicu u svoju korist, pa se na poluvrememe odlazi sa prednošću domacih od 4 gola razlike a rezultat je 14:10.
Hercegovina-Pancevo-15Početak drugog dela igre donosi promenu kriterijuma suđenja sudijskog para Ristić-Popov. Gosti se bolje snalaze u tim trenutcima i stižu do preokreta. Sečanjci nisu uspeli da postignu gol do 41. minuta i Dinamo vodi sa 3 gola razlike. Mali broj igrača u rotaciji domaćeg tima je verovatno uzrok ovakvog pada u igri a u momentima kada se utakmica lomi Vukoje na krilu promašuje par takozvanih zicera i Dinamo prednost vraća na plus 4. U poslednjih destak minuta igra se gol za gol, pa gosti pobeđuju rezultatom 26:29.

Golove za Hercegovinu postigli: Andrijašević G. 10, Sebastijanov N. 7, Vukoje S. i Nikolić A. 3. Rikalo D. 2 i Belić I. 1.

Golove za Dinamo postigli: Ervaćanin N. 11, Radosavljević U. 5, Radanović B. 4, Kovačević G. i Sretenović S. 3, Savić M. 2, Mirčevski V. 1.