Žal za izgubljenim bodom

1.066

U 16.kolu PRLS sečanjska Hercegovina je ugostila ekipu Mladosti-TSK iz Bačkog Jarka.

Potpuno ravnopravan i izjednačen duel dva tima koja su svojom borbenošću i željom zadovoljila rukometni auditorijum. Hercegovina oslabljena bez povredđenih Andrijaševića i Šukića a Mladost sa veoma mladim timom, međutim prštalo je na sve strane. Posle izjednačenog uvoda bolje se snalaze gosti i imaju prednost od 3 gola razlike a na sve to u 25. minutu treće isključenje zarađuje pivotmen domaćih Milošević i činilo se da će ekipa Mladosti na odmor otići sa opipljivom prednošću. To isključenje kao da je probudilo inat kod sečanjaca. Kapiten Novaković skida nekoliko čistih zicera a Zubac i Sebastijanov efektnim golovima smanjuju prednost gostiju, pa je na poluvremenu 13-12 za ekipu Mladosti.

Drugo poluvreme i drama na terenu a ekipe se smenjuju u vođstvu. Često su treneri Risović i Ivković menjali taktičke varijante i u odbrani i u napadu. Kakvo poluvreme takav i kraj. Mladi Nikolić na 20 sekundi pre kraja dovodi Hercegovinu u vođstvo 25-24, gosti su u napadu. Napravili su sečanjci faul i pri tome su im isključena 2 igrača  a iz devetrca kapiten gostiju Marjanović postiže pogodak i poravnava na 25-25 što je i krajnji rezultat ovog meča.

-„Veoma napeta i neizvesna utakmica. Oseća se odsustvo povređenih igrača, teret i odgovornost preuzimaju mlađi igrači, ali je to uvek mač sa dve oštrice. Kada su nam flasterisali Zubca i Sebastijanova dobro su se snašli Meljanac i Nikolić, ali na ovoj utakmici standardno dobri Komar se ispromašivao. Kada se primi ovako gol po isteku vremena iz deveterca ostaje žal za izgubljenim bodom“, rekao je Darko Ivković, trener Hercegovine.