Dame u crnom presudile!

0 984

U 7. kolu plej-auta DRL-Vojvodine Radnički je gostovao ekipi Rume.
Oslabljeni tim Radničkog na ovoj utakmici ne igranjem opravdano odsutnih Slavkovića, Miladinova, Molnara, Janjića i Boroša pružio je dostojan otpor vodećoj ekipi ovog takmičenja. Pokazali su mladi momci da u njima ima žara i želje. Podcenili su domaći igrači gostujući tim i umalo im se to nije obilo o glavu. Bolje su gosti iz Jaša Tomića otvorili ovaj meč i do 20 minuta su u konstantnoj prednosti od 1-2 gola. Uspevaju rumljani u poslednjih 10 minuta da se vrate u meč i na poluvremenu je 10-10.
I u nastavku su igrači Radničkog u konstantnoj prednosti a najviša je u 47. minutu Radnički vodi sa 17-14. Zbog izostanaka petorice igrača i skraćene rotacije gostiju igrači Rume uspevaju da u 53. minutu poravnaju rezultat na 19-19. Igra se gol za gol sve do 57. minuta. Tada, na žalost svih u dvorani nastupaju devojke u crnom (nosile su do duše ljubičaste dresove) Ilić Tanja i Maja Zekonja su bez ikakvog razloga i bez ikakvog pritiska bilo koga u hali u Rumi odlučile da one presude. Krenimo redom: 56:17 na semaforu isključenje pivota gostiju Morače i Ruma postiže gol. Sa igračem manje Radnički izjednačuje na 23:23. U sledećem napadu Rume na semaforu je 57:46 sledi dva isključenja igrača gostiju, prvo Parkajić a zatim i Ilić. Naravno da taj poklon crnih dama igrači domaćih koriste i dobijaju ovaj susret rezultatom 26-23.
-„Posle svega malo mi je opor ukus nakon ove utakmice. Ne razumem da u jednoj utakmici koja nema rezultatski značaj za oba tima ovako neko pokvari sve. Moram da napomenem izuzetno gostoprimstvo ljudi iz Rume i jednu sasvim fer i korektnu utakmicu igrača oba tima. Niko iz stručnog štaba Rume i uprave nije vršio pritisak na sudije tako da su ovakve njihove „čudne“ odluke odlučile ovaj meč. Zato nam je rukomet tu gde jeste. Pogotovo u nižim rangovima takmičenja. Kako god, čestitam ekipi Rume na pobedi i još jednom želim da naglasim da oni ovu pomoć nisu ni tražili.“, izjavio je Darko Ivković, trener RK „Radnički“.
Najbolji pojedinac susreta levo krilo gostiju Ilić Uroš, strelac 12 pogodaka.