Druga postava na vrhuncu zadatka

0 1.619
Radnicki-Crvena Zvezda II - 07
Slika iz arhive NMR Info

Bez kapitena Slavkovića, Molnara, Radoševića, Popare, Fazekaša, Stevanovića i Parivodića krenuo je Radnički na gostovanje u Iđoš. Pola tima nedostaje, a bodovi veoma važni i za titulu potrebni. Mnogo muka je trener Ivković imao pred ovu utakmicu, ali momci iz takozvanog drugog plana i uz standardne članove prve postave Čizmaševa i Pašajlića odlično igraju u uvodnim minutima, a Jokanović odlično brani pa je u 10 minutu 6:2 za goste iz Jaša Tomića. Da se igrači Partizana iz Iđoša neće lako predati pokazuju u drugom delu prvog poluvremena i smanjuju razliku na 2 gola. Ipak, iskusni Pašajlić i Čizmašev koji celo poluvreme igraju pod „flasterom“ razigravaju saigrače, pa se na poluvreme odlazi rezultatom 27:24 za Radnički.

Početkom drugog dela igre gosti igraju dobro u odbrani a do tada odličnog Jokanovića na golu Radničkog menja još bolji Avdalović, pa prednost raste i do plus 6. Iskusni trener domaćih Bešlagić iz svog tima izvlači maksimum, a to je dovoljno samo da priđu na pristojnih 35:37 u 50. minutu. Ipak, gosti preko raspoloženog levog krila Čipak Igora najboljeg strelca utakmice sa 12 postignutih golova uspevaju da utakmicu privedu kraju i pobede rezultatom 37:43.

Momci koji nisu imali veliku minutažu u bitnim mečevima su pokazali od čega su sazdani i predvođeni Pašajlićem koji je nosio kapitensku traku umesto odsutnog Slavkovića i pokazali da na njih može ozbiljno da se računa. Osim spomenutih igrača teret ove utakmice izneli su i Janjić G., Janjić S. kao i Čipak M..
U sledećem kolu, za vikend dočekujemo ekipu iz Elemira i sa tom pobedom bi i teoretski osvojili titulu kolo pre kraja prvenstva.