Hercegovina favorit u gostima

1.322

U 8. kolu PRLS rukometaši Hercegovine iz Sečnja su gostovali ekipi „Radnički 1958“ u Šidu. Opravdali su sečanjci ulogu favorita u ovoj utakmici.

Od početka susreta odbrana 6-0 u kojoj dominiraju Milošević i Sebastijanov je napravila mnogo problema domaćim igračima. Iz takve odbrane gosti organizuju kontre, polukontre i dolaze do lakih golova. Sve što su šiđani uspeli da urade u prvom delu igre je izjednačenje u 29. minutu. Uspeli su sečanjci da konsoliduju svoju igru i na odmor se odlazi rezultatom 12-14 za goste.

Ostaće nepoznato šta je trener gostiju Ivković rekao svojim igračima u svlačionici, ali u nastavku igre ekipa Hercegovine je zaigrala angažovano i u 40. minutu povela sa 13-23 čime je ovaj meč praktično rešen. Do kraja susreta treneri su dali šansu svim igračima i krajnji rezultat je 25-33 za goste iz Sečnja.

Strelci za Hercegovinu su: Zubac 9, Komar 8, Sebastijanov 6, Miladinov 3, Nikolić 3, Meljanac 2 i Sovrlić 2.

U 9. kolu Hercegovina će ugostiti ekipu Mladosti iz Vršca.

Dobijte obaveštenja u realnom vremenu odmah nakon objavljivanja nove vesti.