Hercegovina u polufinalu Kupa Vojvodine

0 1.971

U četvrtfinalu kupa Vojvodine Hercegovina je ugostila ekipu Sivca 69 iz istoimenog mesta. Gosti su na ovaj meč doputovali u nekompletnom sastavu ali i ekipa domaćih nije bila kompletna.
Neizvesno prvo poluvreme, vodila je ekipa Hercegovine sa 1-2 gola razlike ali se gosti nisu predavali. U poslednjih 10 minuta prvog dela utakmice standarnog Novakovića na golu Hercegovine menja mladi Lisov i sa nekoliko dobrih intervencija donosi prednost svojoj ekipi. Na poluvremenu je 20:18 za domaće.
I u nastavku je viđen izjednačen duel dva tima sve do 49. minuta. Mali broj igrača u rotaciji Sivca je uzeo danak te Hercegovina u 52 minutu vodi sa 34:28. Do kraja susreta oba trenera su dala šansu svim igračima iz postave. Krajnji rezultat ovog meča je 38:30 za Hercegovinu.
Ovom pobedom sečanjci su zakazali polufinalni meč kupa Vojvodine protiv zrenjaninskog Proletera koji će se odigrati u četvrtak, 4. decembra u Jaša Tomiću u 19.00 časova.