Komšijski derbi pripao Krajini

1.214

15. kolo Vojvođanske lige Istok, ujedno i poslednje za ovu polusezonu odigrano je u Sutjesci u subotu 24.11.2018. u kom su se sukobile komšijske ekipe Radničkog i Krajine iz Krajišnika.

Obe ekipe prolaze turbulentan period u igri i ovaj poslednji meč je možda bio prekretnica za sledeći deo takmičenja. Ekipa iz Sutjeske je zaređala 7 poraza u nizu dok je ekipa iz Krajišnika propustila zicer prošlo kolo kod kuće i zabeležila drugi poraz u nizu. Karte su bile bačene i igralo se na sve ili ništa. Radnički je loš niz u igri morao da prekine kako zna i ume, a Krajina je nemoćna zbog silnih povreda i izostanaka igrača pokušala da ostvari pozitivan rezultat vidno igrački oslabljena.

Jesenje vreme za igru nije išlo na ruku ni jednoj ekipi, ali imeprativ je na kraju odlučio pobednika.

Utakmica kreće iznenađujuće dobro za Radnički koji uspeva da postigne gol u 6. minutu posle nabačene lopte na drugu stativu koju je igrač Račulović Vanja poslao u mrežu protivnika.

Rezultatska prednost kao da se kao bumerang vratila domaćinu jer je Krajina imala inicijativu do 17. minuta kad je Juhas Stefan iz nehata uputio šut prema protivničkom golu i uz nespretnu intervenciju domaćeg golmana poravnao rezultat na 1:1. Nije samo to išlo na ruku gostima iz Krajišnika nego su uspeli u 34. minutu iz opravdano dosuđenog jedaneasterca da povećaju prednost na 1:2 golom iskusnog Borislava Vučkovića. Time su stavili tačku na bolju igru u prvih 45 minuta.

Drugo poluvreme donosi otvoreniju igru i konkretnije šanse, naročito domaćina koji više nije imao šta da izgubi. Bodovni zaostatak iz prvog dela ih je motivisao ali do kraja meča nisu uspeli da bilo šta značajno urade. Krajina je uspela povučenijom igrom da sačuva prednost. Golman Rodić je bio kao mnogo puta do sad na visini zadatka i odoleo je svim napadima protivnika.

Na kraju meča Krajina izlazi kao pobednik ovog komšijskog jesenjeg derbija posle kojeg je preskočila na tabeli Radnički i pomerila se sa dvanaestog na deveto mesto dok su Sutješčani pali sa desetog na dvanaesto mesto.

Na kraju bi se mogao izvući zaključak da obe ekipe nisu blistale u završnici polusezone i da na zimskoj pauzi uprave klubova moraju ozbiljno da se pozabave kako igrom tako i dovođenjem novih pojačanja ukoliko žele da ostanu u ovom, možemo reći, vrlo dobrom rangu takmičenja.

Radnički, koji je silovito krenuo na početku sezone nije ni bleda slika svega toga ako podvučemo crtu posle svega. Krajina sa druge strane ima veliki problem sa izborom igrača iz utakmice u utakmicu i svesni su da se nešto mora promeniti po tom pitanju pre početka drugog dela sezone.

Sledi zimska pauza nakon koje Krajina dočekuje Budućnost iz Srpske Crnje dok Radnički gostuje ekipi ŽAK-a u Kikindi.

Tekst: Srđan Karanović