POLUFINALA TURNIRA U MALOM FUDBALU U KRAJIŠNIKU

0 1.011

Memorijalni turnir u malom fudbalu „Siniša Grubor“ koji se 14. put zaredom održava u Krajišniku ušao je u završnu fazu. Sinoć su na programu bile utakmice polufinala. Pred oko 300 gledalaca snage su u prvom polufinalnom meču odmerile ekipe ZZ „Modoš“ iz Jaše Tomić i „Krila Sovjetov“ iz Krajišnika, dok su se u drugom polufinalu sastali SAS iz Zrenjanina i Krajina iz Krajišnika. Obe utakmice su sudili Brezić iz Zrenjanina, i Krstić iz Zlatice.

ZZ Modoš – Krila Sovjetov 1:2 (0:1)

Prvi polufinalni meč u prvom delu igre nije doneo nešto naročito interesantan fudbal. Obe ekipe su igrale dosta rastrzano i nepovezano. U jednoj takvoj igri bolje su se na početku utakmice snašli igrači ekipe Krila Sovjetov koja je u 4. minutu utakmice preko Karanovića došla u prednost od 1:0. Do kraja prvog dela igre ništa značajnije se nije dešavalo. Zabeleženo je tek par poluprilika na obe strane. Drugi deo igre je doneo mnogo interesantniji fudbal. Gledaoci su imali priliku da vide sem dva pogotka i nekoliko izglednih prilika koje nisu bile realizovane i to na obe strane. Već u 3. minutu drugog dela igre ekipa Krila Sovjetov su preko sinoć raspoloženog Karanovića povećala prednost na 2:0. Međutim, fudbaleri iz Jaše Tomić nisu se predavali. Počeli su nakon drugog primljenog gola da igraju mnogo agresivnije što im je donelo pogodak koji je postigao Nikolić. Do kraja utakmice ekipa iz Jaše Tomić je u potpunosti preuzela inicijativu i samo zahvaljujući izuzetno dobrim odbranama golmana Krila Sovjetov u tri navrata rezultat na kraju utakmice je bio 2:1 za ekipu iz Krajišnika koja je tako izborila finale.

SAS – Krajina (1:0) 1:1 penalima 3:2

Drugo polufinale se sa posebnom pažnjom isčekivalo. Po ocenama mnogih ovo finale je zapravo bilo finale pre finala. Sam tok utakmice je potvrdio to. Igrači Krajine su od prvog minuta krenuli veoma ofanzivno bez puno respekta prema renomiranom protivniku. Igralo se tvrdo i muški. Početak utakmice je obeležila vidna nervoza kod igrača oba tima. Prvi pogodak su postigli igrači SAS-a preko Tomina. Bio je to veoma dobar udarac sa distance koji nije mogao da odbrani vratar Krajine. Do kraja prvog dela igre valja spomenuti još dve veoma dobre prilike koje su imali igrači SAS-a, koje nisu bile realizovane. U drugom delu igre igrači Krajne su krenuli još agresivnije i odlučnije. Krenuli su na sve ili ništa. Takva igra im je donela rezultat. Uzelac je u 5. minutu drugog dela iz neposredne blizine uspeo da savlada vratara zrenjaninaca. Bilo je 1:1. Do kraja utakmice Krajina je dominirala na terenu. Stvorili su nekoliko izglednih prilika koje nisu uspeli da realizuju od kojih svakako da treba spomenuti priliku u poslednjem minutu utakmice koju je imao Stojisavljević koji nije uspeo da postigne pogodak iako je gol bio potpuno prazan. S druge strane ekipa SAS-a nije stovila nijednu izglednu priliku za pogodak. S obzirom da do kraja nije bilo više pogodaka utakmica je završena nerešenim rezultatom 1:1. Pristupilo se izvođenju penala. U penal seriji uspešnija je bila ekipa iz Zrenjanina i na taj način izborila učeće u ovogodišnjem finalu.