Radnički istakao kandidaturu

0 760

RK „Radnički″ – RK „Potisje-Pleteks“ 38:33 (14:14)

U subotu, 10. maja 2014. godine u prepunoj Hali sportova u Jaša Tomiću odigrana derbi prvenstvena rukometna utakmica između ekipe Radničkog i gostujuće ekipe Potisje-Pleteksa iz Ade.

RK „Radnički″
Mates B., Radošević D., Janjić S., Stevanović M., Molnar D., Pašajlić N., Čipak M., Popara N., Slavković N., Parivodić N., Avdalović M., Čizmašev V., Janjić G., Fazekaš F. i Jokanović V.

RK „Potisje-Pleteks“
Janković, Demuš, Solar, Nađ, Ilić, Vukosavljević, Juhas, Milić, Sombor, Vikor, Kančar, Sabo i Pergel.

Delegat: Vesna Mandić iz Zrenjanina

Sudija A: Zoran Popov iz Novog Sada

Sudija B: Goran Ristić iz Kikinde

Golove za Radnički postigli:

Janjić G. 1, Slavković N. 3, Radošević D., Parivodić N. i Fazekaš F. 4, Janjić S. i Stevanović M. 5, Čizmašev V. 6 i Pašajlić N. 7.

Golove za Potisje-Pleteks postigli:

Vikor B. 1, Vukosavljević 3, Kančar S. 4,  Pergel 5, Milić 8 i Ilić 13.

Dve najbolje ekipe u rangu, odličan sudijiski par i pune tribine hale u Jaša Tomiću jednom rečju – derbi.

Radnicki-Potisje-086Na početku meča gosti iz Ade se bolje snalaze i vode sa dva gola prednosti. Nervoza u igri domaćina je primetna,  a greške se ređaju,  te je u 15. minutu plus tri za Adu. Tada na gol plavog tima staje Jokanović i sa par dobrih odbrana podiže svoju ekipu, a prednost gostiju se topi. Kraj poluvremena, vreme je isteklo, a deveterac za domaće izvodi Čizmašev onako šmekerski pored bloka,  postiže gol i na poluvreme se odlazi rezultatom 14:14

Nastavak meča i potpuno drugačija slika na terenu.  Odlična odbrana Radničkog koju pretvaraju Stevanović, Pašajlić i Parivodić u neprobojni bedem i domaćin vodi sa 3 razlike. Molnar, iz pozicionog napada, a Fazekaš i Slavković iz polukontri rešetaju mrežu gostiju,  ali Ilić, Milić i Sabo u redovima gostiju uzvraćaju akcijama brzog centra, pa se igra gol za gol.  takva igra traje sve dok na gol Radničkog nije stao Mates koji sa dve odbrane omogućava svom timu da ode na plus pet i tada je utakmica i odlučena.

Najveće izneneđenje meča je igrač domaćih Radošević koji je igrao na desnom krilu što nije njegova pozicija, ali je imao sjajnu realizaciju 4 od 4 i tako rasteretio igru svog tima u napadu. Sve u svemu sjajna predstava i pobeda Radničkog rezultatom 38:33.

-„Ovom pobedom je Radnički zaseo na prvu poziciju i istakao kandidaturu za titulu. Veoma bitan i težak meč, a sve što smo radili u toku godine je stalo u ovih 60 minuta, jer smo pre utakmice bili bodovno poravnati sa Potisjem, a odigrali smo nerešeno u Adi, u prvom delu sezone. Nervozno smo otvorili meč, ali je naša duža klupa odlučila ovaj susret. Sjajna utakmica za ovaj rang, pune tribine i odlično suđenje Ristića i Popova.“ za NMR Info izjavljuje Darko Ivkoviž, trener rukometnog kluba Radnički.