Trema uzdrmala mlade igrače

0 785

U 9. kolu PSRL Vojvodine ekipa Radničkog je ugostila ekipu Kikinde iz Kikinde.
U prvom poluvremenu u izjednačenoj igri dva mlada tima koji su po godinama a i po igračkom iskustvu jedni od najmlađih timova u ovom takmičenju igrači Radničkog su se bolje snašli i rešili u svoju korist rezultatom 15:13.
Početkom drugog poluvremena, u 33. minutu Sebastijanov Nemanja isprovociran odlukom sudija reaguje na njihovu odluku i u verbalnom napadu na sudije zarađuje isključenje na dva minuta. Nakon toga dobija i crveni karton čime još više dovodi u problem i ovako oslabljenu ekipu Radničkog zbog povreda Fazekaš Ferija, Janjić Gorana i Hecei Atile. Ipak, konačno svoje znanje i talenat pokazuje Rikalo Danilo koji zajedno sa najiskusnijim igračem, Molnar Dejanom dovodi ekipu Radničkog do vođstva od 27:20 već u 38. Minute utakmice. Vođstvo ekipe Radničkog je šansa koju trener Ivković daje mladim igračima. Na teren izlaze najmlađi igrači kluba, Čipak Milan, Čipak Igor i Bančov Dimitrije, svi rođeni 96. godine. Neiskustvo i veliki uticaj treme uzrok su loše igre najmlađih igrača koji ne uspevaju da ugroze gol gostujuće ekipe i utakmica je završena rezultatom 27:24.
U sledećem, desetom kolu igrači Radničkog putuju u Vladimirovce gde će odmeriti snage sa istoimenom ekipom. Očekuje ih neizvesna utakmica, jer na poslednja dva gostovanja u Nov om Kneževcu i Kljajićevu gubili su utakmice sa samo jednim golom razlike.