Hercegovina propustila šansu u Vrbasu

0 914

hercegovina-logoU sedmom kolu PRLS rukometaši sečanjske Hercegovine su gostovali ekipi Vrbasa. Bio je to veoma interesantan duel potpuno ravnopravnih ekipa.

Bolje su domaći krenuli u ovaj meč i poveli sa dva gola razlike. Ipak, sečanjci su poboljšali igru u odbrani,  vrlo brzo poravnavaju rezultat, a golman Hercegovine, Novaković odlično brani, pa njegov tim u tim momentima vodi sa plus dva. U 13. minutu gosti ostaju na terenu sa tri igrača zbog kazni a vrbašani to koriste i vraćaju se u meč. Do kraja prvog dela igre se gol za gol a prednost na poluvremenu imaju domaći. Rezultat je 18:16.

I u nastavku je ista slika na terenu ,uspevaju gosti da poravnaju u više navrata rezultat, ali nijednom nisu uspeli da povedu. U 48. minutu, pri rezultatu 23:22 Hercegovina ne realizuje sedmerac i Vrbas uspeva u sledećem napadu da povede sa dva gola razlike. Do kraja je viđena velika borba a šutevi bekova gostiju Zubca i Meljanca završavaju na stative, te Vrbas dobija oval meč rezultatom 29:24.

Strelci za Hercegovinu u ovom mecu su Milošević 5, Andrijašević 5, Komar 4, Miladinov 2, Aćimović 2, Meljanac 1, Popara 1 i Pungul 1.

Već u subotu od 20 časova u goste Hercegovini dolazi drugoplasirana ekipa Crvenke. Još jedna velika utakmica,  jer bi se pobedom sečanjci vratili na drugu poziciju na tabeli.