Bespotreban poraz Radničkog

679

Biti pobeđen je bolno, ali korisno iskustvo bez koga se nikad ne postaje odrastao ni odgovoran.
J.R. Tolkin

U 9. kolu Treće rukometne lige Sever – „Istok“ sastali su se ekipe RK Radničkog iz Jaše Tomić i ORK Zrenjanin. Ekipa Radničkog je ušla u meč oslabljena neigranjem standardnog kapitena Slavkovića ali zato sa svim ostalim igračima na okupu. Gosti iz Zrenjanina ulaze samouvereno u utakmicu i to rezultira ubedljivim vođstvom od 5 prema 0 za ORK Zrenjanin. Nakon šokantnog početka, ekipa Radničkog uspeva da konsoliduje svoje redove, presvega zahvaljujući visprenom Avdaloviću. Rezultat na poluvremenu 15:15 je jasan prikaz o kakvom derbiju je reč, jedina ekipa koja je uspela da pobedi Radnički ove sezone i pritom najavljuje sve bolju igru tokom drugog dela prvenstva. Drugo poluvreme je donelo mnogo neizvesnih situacija, neodlučnih momenata mladih sudija, nekoliko crvenih kartona i preokreta. Igrači ORK Zrenjanin pokazali su zavidnu fizičku spremnost, odlika nekih viših rukometnih liga, odlučnost i hrabrost da ostvare pobedu u derbiju 9. kola. Dok igrači Radničkog su pravili previše oscilacija u svojoj igri, iako su uspeli da u nekoliko navrata sustignu rivale na kraju su još jednom poklekli pred suparnicima iz Zrenjanina rezultatom 24:26. RK Radnički je i dalje na prvom mestu sa 14 bodova, koliko ima i ekipa iz Omladinca iz Deliblata ali sa manjom gol razlikom, te je možda i ovaj poraz došao u pravo vreme, kako bi osvestio igrače i trenera da zaigraju svaku utakmicu kao da je finale, jer sada je to upravo i postalo – da svaka utakmica i broj golova odučuju u borbi za prvo mesto i plasman u viši rang. Sportski pozdrav.
Strelci za Radnički: Radošević 7, Molnar 5, Glomazić 4, Popović 3, Adamović 2, Kalapiš 1, Pašajlić 1, Janjić 1.