Велика победа Радничког из Сутјеске

0 830

ФК „Раднички“ Сутјеска – ФК „Билећанин“ Сечањ 3:0 (1:0)
radnicki-bilecanin 0У среду, 24. априла 2013. године на стадиону „Тјентиште“ у Сутјесци пред око 500 гледалаца одиграна је Куп утакмица између домаће екипе Радничког и Билећанина из Сечња.

Раднички:
Јанкулов, Драган Пјетловић (Дарко Пјетловић), Глушица, Дубљевић, Крнетић, Скоко, Жежељ (Кутлача), Павићевић, Колунџић ( Дробњак), Огњеновић, Милош.

Билећанин:
Тарана, Драгић (Самарџић), Пејин, Роган, Брчић, Грубачић, Вучковић, Томин, Ђаковић, П.Лазић (Милошевић), М.Лазић.

Судија: Бобан Бјелош (Зрењанин)

На одличном терену пред око 500 гледалаца Сутјешчани су сасвим заслужено прошли у следеће коло купа. У 32. минуту након далеког дегажмана домаћег голмана Јанкулова лопта је пала на неких 40 метара од Билећаниновог гола, одлични Павићевић у пуном трку, обилази два фудбалера гостијуће екипе и смешта лопту иза Тараниних леђа.
Друго полувреме иста слика, домаћини нападају, гости се бране. У 57. минуту Павићевић дуплира предност након асистенције Огњеновића са левог бока 2:0. Коначан резултат поставља одлични Страхиња Огњеновић након соло продора .

Треба истаћи да је у редовима екипе Радничког од првог минута добио прилику 16-годишњи Немања Глушица, а да је у другом полувремену шансу добио 17-годишњи Ђорђе Кутлача .