Krajina se vratila na dobar put

1.388

12. kolo Vojvođanske lige „Istok“ odigrano je za vikend i u Krajiniku u kom je domaća Krajina dočekala ekipu Jedinstva iz Novog Bečeja. Gosti imaju negativan skor u gostima ove sezone jer nisu zabeležili ni jednu pobedu. Domaći igrači su imali 3 teška poraza iza sebe i jasan zadatak da moraju prekiniti taj negativan niz.

Utakmica je počela oprezno sa obe strane i smenjivala se međusobna inicijativa. U 30. minutu nakon prekida zbog faula gostiju sa desne strane sledi centaršut a lopta pada ispred peterca i Mirčetić je šalje u kontra ugao dovodeći Krajinu u prednost od 1:0. Za drugi pogodak domaćina bilo je potrebno samo 9 minuta. Spretni Cavrić se odlično snalazi u protivničkom šesnaestercu i lepim pogotkom povećava razliku na dva gola. 2:0 je bio rezultat prvog dela igre u kojem su ekipe pokazale želju za igrom ali je ipak Krajina izvukla povoljniji skor.

U drugo poluvreme ekipe ulaze vidno psihički napetije sšto zbog golovnog zaostatka što zbog imeprativa pobede. Gosti su jurili poravnanje rezultata i nisu birala sredstva da dođu do toga. Domaćin je opet morao ili da sačuva ili da uveća prednost do kraja meča. Grublja igra je bilo jedino što bi se moglo spomenuti sve do 70. minuta. Baš tada napadač Krajine Kovačević dolazi do lopte ispred peterca i matira gostujućeg golmana za 3:0.

Gosti postaju sve nervozniji. Teren je nakon toga napustio još uvek roviti kapiten Stojić predavši traku opravdano Cavriću a umesto njega ulazi mladi Grahovac. Upravo je taj momak iskoristio u sledećem napadu svoju šansu i nabačenu loptu sa strane poslao u protivnički gol. Velikih 4:0 za Krajinu.

Utakmica bi bila rutinski privedena kraju ali gosti uspevaju da daju dva, po malo čudna gola u 80. i 85. minutu. Nakon toga fauli postaju česti i nakon jednog koškanja na centru terene drugi žuti karton dobija igrač Krajine Aleksić a protivnički igrač Vinović direktan crveni. Sam kraj utakmice ostaje u senci napete igre i nesportskih ponašanja. Ipak, nakon produžetka igre glavni sudija svira kraj i time stavlja tačku na ovaj meč.

Krajina dolazi do svoje pete pobede ove sezone i što je najbitnije izlazi iz serije poraza sa ukupno 15 bodova na tabeli.

Sledeće kolo Krajina gostuje ekipi Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva.

Tekst i foto: Srđan Karanović